Winntbbu.dll

Dziś sformatowałem dysk. Ponieważ był już czas najwyższy a komputer czasami dziwnie się zachowywał. Najpierw sformatowałem partycje D i E spod Windowsa. Później z konsoli odzyskiwania wpisałem fixboot i fixmbr. W końcu przeprowadziłem instalację systemu XP z formatowaniem dysku C. Po instalacji podłączyłem internet i ściągnęłem Avasta i Iobit Malware Fightera. Avast nie wykrył nic natomiast Iobit uznał 2 pliki za trojan droppera to jest:

C:\Windows\system32\winntbbu.dll

C:\Windows\sytem32\dllcache\winntbbu.dll

Podobnie było przed formatem z tym, że infekcji znalazły mi obydwa więcej. Iobit wspomniane pliki przenosi do kwarantanny. Windows chce uzupełniać pliki z płyty, później wskazuje że wszystkie pliki są na swoich miejscach, ale w ponownym skanowaniu Iobit wykrywa je znowu i tak w kółko. Poza tymi programami nic na dysku nie ma (nie instalowałem). Proszę niech ktoś mi powie czy to błąd tego programu czy ja nie potrafię sobie poradzić z infekcją. Przed formatem przy każdym uruchomieniu systemu wyskakiwało okienko znane z msconfig. Bardo proszę o jakieś informacje.

Dodane 06.08.2011 (So) 23:18

Po ponownym uruchomieniu komputera Iobit znajduje już pięć infekcji (pomimo przerzucenia do kwarantanny). 2 wspomniane wyżej + 3 w

C:\System Volume Information_restore…

Najwyraźniej sobie nie radzę.

Zaraz wyślę logi.

Dodane 06.08.2011 (So) 23:40

linki do logów:

Otl.txt

http://wklej.to/xVKcF

Extras.txt

http://wklej.to/4y11E

Bardzo proszę o pomoc.

Dodane 07.08.2011 (N) 9:44

Co prawda nikt się jeszcze nie odezwał ale w między czasie sprawdziłem system programami malwerbytes i Dr. Web Cure it. Nic nie znalazły. Czy jest szansa, że nic już nie ma tylko Iobit daje fałszywe komunikaty?

To są prawidłowe pliki systemu i dlatego windows je uzupełnia Dlatego sugeruje na przykład przeskanować je na http://www.virustotal.com/ i podać raport na forum Ten program się myli i tyle.

Co do ewentualnej infekcji w katalogu SystemVolumeInformation to powinno wystarczyć zresetowanie punktów przywracania systemu przez wyłączenie i włączenie przywracania Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

No więc Virustotal nic nie znalazł. Chyba rzeczywiści Iobit głupieje a ja wczoraj cały wieczór walczyłem z wiatrakami. Dzięki za pomoc.