Winows 7 pasek zadan/taskbar ikona moj komputer


(pete1) #1

witam

przegladalem forum dp o win7 ale nie znalazlem odpowiedzi moze sprobuje tu , mianowicie czy jest mozliwosc umieszczenia skrotu np do moj komputer na pasku zadan/taskbar pomijajac exploratora tzn bezposredni skrot , mam na pasku skrot np do firefoxa czy winampa ale moj komputer nie moge umiescic jest na to jakas rada ? win jakiego mam to windows 7 home premium 32bit pozdrawiam

-- Dodane 18.11.2009 (Śr) 20:15 --

ok znalazlem juz odpowiedz na tym forum http://webtrickz.com/how-to-pin-my-comp ... -directly/ ale zeby takie cyrki z tym byly ! szok kiedys przecigalo sie ikone na pasek i byl skrot teraz to juz prawie w rejestrze musisz grzebac zeby zrobic skrot tak czy inaczej dzieki


(Kecarg14) #2

Nie da się tak jak chcesz. Da się tylko przypiąć do Eksploratora Windows. Sam nie wiem czemu nie od razu takiej opcji, też by mi się przydała.


(rgabrysiak) #3

Jak się nie da. Wyżej masz link w którym napisano jak przypiąć skrót Computer do paska, dodam że w podobny sposób przypina się dowolny folder w tym folder użytkownika, kosz, dowolną bibiotekę itp. Wygląda to mało intuicyjnie ale wszystko da się zrobić.


(Rmk) #4

A nie lepiej usunąć ten badziew co jest w 7 i utworzenie Quick Launch ?

%userprofile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch


(rgabrysiak) #5

Dlaczego twierdzisz że to badziew, kwestia gustu i przyzwyczajeń. Jeśli ktoś chce korzysta z nowego paska, a w/w sposoby przypinania dowolnego folderu napewno go zainteresują.


(Rmk) #6

A czy ja komuś zabraniam ? po prostu ja jaki wszyscy których spotkałem uważają że to co zastąpiło Quick Launch to jedna wielka pomyłka. Po za tym można mieć to i to. MS musiał zastąpić Quick Launch bo interfejs 7 w ogóle by się nie różnił od Visty.