WinPhlash i zmiana biosu w laptopie Toshiba

Może mi ktoś napisać co powinienem zaznaczyć w opcjach i jak się tym programem obsłużyć?

Chciałe zmienić bios w laptopie Toshiba A300 - PSAJ4E,a nigdy takich myków nie robiłem.

4bbd0d3b81985e02m.jpg

Jeszcze pytanko czy jeżeli laptop jest na gwarancji to mogę sam zmienić bios?

Możesz grzebać w oprogramowaniu,gwarancja tego nie obejmuje,tylko wady sprzętu.Pierwsza opcja jest to backup biosu z zachowaniem ostawień (coś pewnie przestawiałeś) a druga to po prostu backup biosu.Ale nie wiem czy dobrze jest się grzebać w biosie:)

Nie nic nie ruszałem,tylko włączyłem program,ale nie wiem co dalej co zaznaczyć lub odznaczyć żeby zmienić bios.

zmienić czyli zrobić update? to lepiej pobrać najnowszy ze strony producenta! ale jak wolisz tak to ok-zaznacz "“backup Bios only”,w pierwszym browse wybierasz gdzie zapisze obecny backup a w 2gim browse pokazujesz mu Nowy plik BIOS.Życzę powodzenia ale ja bym się cykała korzystać z wszelkich programików grzebiących w biosie :expressionless:

No właśnie pobrałem ze strony producenta paczuszkę w której są takie pliki

3c996fb7f7988120m.jpg

plik BL53D54.WPH jest w takim razie najnowszym BIOSem,możesz flashować BIOS

No i opłaciło się,proces trwał parę sekund.

Spadło użycie ramu zaraz po starcie systemu z 32% na 27%,FPS w grach ziwększone o około 7-10,no i wszystko smiga teraz zauważalnie szybciej. :smiley: