WinPhlash i zmiana biosu w laptopie Toshiba

(Pixel) #1

Może mi ktoś napisać co powinienem zaznaczyć w opcjach i jak się tym programem obsłużyć?

Chciałe zmienić bios w laptopie Toshiba A300 - PSAJ4E,a nigdy takich myków nie robiłem.

4bbd0d3b81985e02m.jpg

Jeszcze pytanko czy jeżeli laptop jest na gwarancji to mogę sam zmienić bios?

(Anna Wegrzynowska) #2

Możesz grzebać w oprogramowaniu,gwarancja tego nie obejmuje,tylko wady sprzętu.Pierwsza opcja jest to backup biosu z zachowaniem ostawień (coś pewnie przestawiałeś) a druga to po prostu backup biosu.Ale nie wiem czy dobrze jest się grzebać w biosie:)

(Pixel) #3

Nie nic nie ruszałem,tylko włączyłem program,ale nie wiem co dalej co zaznaczyć lub odznaczyć żeby zmienić bios.

(Anna Wegrzynowska) #4

zmienić czyli zrobić update? to lepiej pobrać najnowszy ze strony producenta! ale jak wolisz tak to ok-zaznacz ""backup Bios only",w pierwszym browse wybierasz gdzie zapisze obecny backup a w 2gim browse pokazujesz mu Nowy plik BIOS.Życzę powodzenia ale ja bym się cykała korzystać z wszelkich programików grzebiących w biosie :expressionless:

(Pixel) #5

No właśnie pobrałem ze strony producenta paczuszkę w której są takie pliki

3c996fb7f7988120m.jpg

(Anna Wegrzynowska) #6

plik BL53D54.WPH jest w takim razie najnowszym BIOSem,możesz flashować BIOS

(Pixel) #7

No i opłaciło się,proces trwał parę sekund.

Spadło użycie ramu zaraz po starcie systemu z 32% na 27%,FPS w grach ziwększone o około 7-10,no i wszystko smiga teraz zauważalnie szybciej. :smiley: