Winrar czy 7-Zip 4.57


(slawektor) #1

Witam ,mam pytanie którego kompresatora plików powinienem zainstalować pod vistę 7-Zip 4.57 czy Winrara i czy można zainstalować obydwa. czy nie bedzie miedzy nimi nic się działo i ewentualnie jak je ustawić


(Kisielek) #2

Można spokojnie obydwa, nie będą sie gryźć.

Jedynie ustaw odpowiednio skojarzenia z plikami (archiwami)

osobiście polecam IZArc zamiast 7-zip.


(suchmen) #3

7zip bardzo dobry:)


(Venger) #4

Po co Ci dwa a do tego jeden płatny po miesącu.

Bierz 7zipa lub Izarca


(M Zganiacz) #5

ZipGenius link


(slawektor) #6

moje wachanie jest stąd że przeczytałem gdzieś że winrar do plików iso się nie naddaje


(Kisielek) #7

co znaczy nie nadaje twoim zdaniem ? żaden z archiwizatorów sie nie nadaje, a na pewno żaden z powyższych. No i co ty chcesz robić z obrazami płyt (niekoniecznie tylko .iso ale i .img, .bin, .cue, .nrg, i inne). winrar, izarc czy 7-zip tylko bo go otworzył i wypakował.

Do edycji są inne narzędzia takie jak UltaraISO albo IsoBuster.


(Karmazyn65) #8

WinRAR jest zdecydowanie najlepszy, ale dość drogi.

7-Zip i IZArc są bezpłatne nawet do użytku komercyjnego, ale mają tyle samo wad, co zalet.

IZArc rozpakowuje o dwa formaty więcej niż 7-Zip, ale jest bardziej upierdliwy w konfiguracji, gdyż domyślnie nie wykonuje niektórych czynności, przy dodawaniu zaktualizowanej zawartości do istniejącego archiwum, pozwala natomiast na manipulowanie na zawartości archiwum.

7-Zip nie dale możliwości manipulowania zawartością archiwum, ale jest wygodniejszy w codziennym użytkowaniu oraz przy dodawaniu zmodyfikowanych treści do istniejącego archiwum, ponadto umożliwia podgląd i wypakowywanie wielu plików wykonywalnych z menu kontekstowego, dodatkowo po wybraniu formatu 7-Zip deje wieksze możliwości szyfrowania niż IZArc.

Dlatego, nie znając dokładnie Twoich potrzeb i możliwości finansowych trudno wyłonić najwłaściwszy dla Ciebie.

Tym nie mniej, możesz mieć zainstalowane wszystkie wymienione archiwizery i po odpowiedniej konfiguracji używac ich jako domyslne dla określonych typów archiwów oraz włączyć/wyłączyć poszczególne opcje integracji z Eksploratorem Windows.

Pobaw się nimi i sam sprawdź.


(slawektor) #9

masz racje chodziło mi tylko o to że winrar podobno przy wypakowywaniu coś tam niechcący zmienia a 7zip nie ,a i tak zainstalowałem obydwa a do iso Magic ISO czy UltraISO który według Ciebie lepszy?


(Karmazyn65) #10

Ultra ISO, ale jest dośc drogi.


(slawektor) #11

ok dzięki =D>


(Venger) #12

Przejrzyj archiwa PC Format - parę razy był UltraISO 6.1 w pełnej wersji. W innych czaspoismach zdaje sie że również


(Karmazyn65) #13

Zgadza się, tylko ta stara wersja w sosunku do najnowszej nie radzi sobie z innymi formatami zwłaszcza w nowszych wersjach, bardzo dobrze radzi sobie jednak z plikami ISO. Więc, jesli Ci to wystarczy, to warto poszukać w kioskach.


(slawektor) #14

FAJNO :onfire:


(sosen86) #15

fajnym programem jest też PowerArchiver - ostatnio była pełna wersja w KŚ


(Karmazyn65) #16

Nistety prędkość jego działania stawia go dalego w tyle nawet za darmowymi 7-Zip i IZArc, ma również wiele wad związanych z domyślną obsługą dodawania nowych, czy zmodyfikowanych plików do instniejących archiwów. Zmiana tej konfiguracji kończy się wyświetlaniem dodatkowych pytań na etapie kompresji, co moim zdaniem wyklucza go jako wygodne i szybkie narzędie do archiwizacji, czy kompresji.

Przetestowałem go dokładnie i dalej siedzę na 7-Zip + IZArc.