Winrar czy 7-Zip 4.57

Witam ,mam pytanie którego kompresatora plików powinienem zainstalować pod vistę 7-Zip 4.57 czy Winrara i czy można zainstalować obydwa. czy nie bedzie miedzy nimi nic się działo i ewentualnie jak je ustawić

Można spokojnie obydwa, nie będą sie gryźć.

Jedynie ustaw odpowiednio skojarzenia z plikami (archiwami)

osobiście polecam IZArc zamiast 7-zip.

7zip bardzo dobry:)

Po co Ci dwa a do tego jeden płatny po miesącu.

Bierz 7zipa lub Izarca

ZipGenius link

moje wachanie jest stąd że przeczytałem gdzieś że winrar do plików iso się nie naddaje

co znaczy nie nadaje twoim zdaniem ? żaden z archiwizatorów sie nie nadaje, a na pewno żaden z powyższych. No i co ty chcesz robić z obrazami płyt (niekoniecznie tylko .iso ale i .img, .bin, .cue, .nrg, i inne). winrar, izarc czy 7-zip tylko bo go otworzył i wypakował.

Do edycji są inne narzędzia takie jak UltaraISO albo IsoBuster.

WinRAR jest zdecydowanie najlepszy, ale dość drogi.

7-Zip i IZArc są bezpłatne nawet do użytku komercyjnego, ale mają tyle samo wad, co zalet.

IZArc rozpakowuje o dwa formaty więcej niż 7-Zip, ale jest bardziej upierdliwy w konfiguracji, gdyż domyślnie nie wykonuje niektórych czynności, przy dodawaniu zaktualizowanej zawartości do istniejącego archiwum, pozwala natomiast na manipulowanie na zawartości archiwum.

7-Zip nie dale możliwości manipulowania zawartością archiwum, ale jest wygodniejszy w codziennym użytkowaniu oraz przy dodawaniu zmodyfikowanych treści do istniejącego archiwum, ponadto umożliwia podgląd i wypakowywanie wielu plików wykonywalnych z menu kontekstowego, dodatkowo po wybraniu formatu 7-Zip deje wieksze możliwości szyfrowania niż IZArc.

Dlatego, nie znając dokładnie Twoich potrzeb i możliwości finansowych trudno wyłonić najwłaściwszy dla Ciebie.

Tym nie mniej, możesz mieć zainstalowane wszystkie wymienione archiwizery i po odpowiedniej konfiguracji używac ich jako domyslne dla określonych typów archiwów oraz włączyć/wyłączyć poszczególne opcje integracji z Eksploratorem Windows.

Pobaw się nimi i sam sprawdź.

masz racje chodziło mi tylko o to że winrar podobno przy wypakowywaniu coś tam niechcący zmienia a 7zip nie ,a i tak zainstalowałem obydwa a do iso Magic ISO czy UltraISO który według Ciebie lepszy?

Ultra ISO, ale jest dośc drogi.

ok dzięki =D>

Przejrzyj archiwa PC Format - parę razy był UltraISO 6.1 w pełnej wersji. W innych czaspoismach zdaje sie że również

Zgadza się, tylko ta stara wersja w sosunku do najnowszej nie radzi sobie z innymi formatami zwłaszcza w nowszych wersjach, bardzo dobrze radzi sobie jednak z plikami ISO. Więc, jesli Ci to wystarczy, to warto poszukać w kioskach.

FAJNO :onfire:

fajnym programem jest też PowerArchiver - ostatnio była pełna wersja w KŚ

Nistety prędkość jego działania stawia go dalego w tyle nawet za darmowymi 7-Zip i IZArc, ma również wiele wad związanych z domyślną obsługą dodawania nowych, czy zmodyfikowanych plików do instniejących archiwów. Zmiana tej konfiguracji kończy się wyświetlaniem dodatkowych pytań na etapie kompresji, co moim zdaniem wyklucza go jako wygodne i szybkie narzędie do archiwizacji, czy kompresji.

Przetestowałem go dokładnie i dalej siedzę na 7-Zip + IZArc.