WinRar - pytanko

(Piotrek 111) #1

Witam!

Zainstalowałem ten program:

bo nie chciał się ściągnąć 7 ZIP

Okazało się, że ten winrar to 40 dniowa wersja.

Mam pytanie - czy on mi po 40 dniach przestanie działać najzwyczajniej w świecie czy co ???

Jeśli tak to jeszcze raz spróbuję ściągnąć 7 ZIP :frowning:

Proszę o szybkie info.

Z góry dzięki :slight_smile:

(x-awier) #2

Mi działało, ale jako uczciwy obywatel ziemi Polskiej miałem obowiązek odisntalowania.No i jedynym wyjściem było ściągnięcie

8)

(_nikt_) #3

Tak , po okresie próbnym przestanie działać , chyba że zakupisz specjalny kod od właściciela programu.

Jeśli nie chcesz go kupować to skorzystaj z darmowego 7zip który nawiasem mówiąc ma lepszą kompresje niż rar i przy tym oczywiście rozpakowuje wszystkie popularne formaty ....

(Piotrek 111) #4

Rozumiem, czyli my uczciwi obywatele po 40 dniach używania kupujemy programik lub ściągamy 7 ZIP, natomiast tym nieuczciwym obywatelom winrar nadal będzie działał po 40 dniach ???

(Mayster X) #5

Po 40 dniach o ile dobrze pamiętam program nie będzie rozpakowywał plików

oraz wyświetlany będzie komunikat z infomacją o upływie 40 dni. Zgodnie z umową należy program usunąć z dysku lub wykupić tj.

(aju) #6

Link na vortalu jest nieaktualny.

Więc pobierz np. z pobieralni

Winrar po 40 dniach wyświetla monit z prośbą o kupno programu lub usunięciu go z dysku.

(_nikt_) #7

aju

A nie lepiej ze strony twórcy ? :roll:

(aju) #8

Przecież to obojętne skąd pobierze: ważne aby działało a z pobieralni pobierze każdy, a ze strony producenta mogą być drobne problemy u niektórych

(_nikt_) #9

Jakie problemy ? Nie chodzi Ci chyba o to że trzeba kliknąć ręcznie na serwerek z którego ściągasz ?

A moje pytanie tak przy okazji stąd , że link do pobrania zamieściłem już wcześniej , że nie wspomnę o wyborze wersji i platform na stronie 7zip.org i chmarze reklam z pobieralni ....