WinXP Home a SP1a

(Jelonki20) #1

Próbuje zainstalowac SP 1a na WinXP Home PL. System jest świeżo zainstalowany, dodatkowo zainstalowałem ZoneLabs Firewall aby w ogóle połączyć się z interentem.

A więc po ściągnięciu i próbie uruchomienia SP1a dostaję komunikat:

"System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień aby uzyskać dostęp do elementu.

Jestem zalogowany jako admin więc powinieniem mieć wszelkie uprawnienia do instalacji. Co ciekawe próba skopiowania pliku pomiędzy dyskami (mam dwie partycje, plik ściągnąłem na inną niż mam zainstalowanego Windows'a) kończy się niepowodzeniem, tzn. "Ni można skopiować xpsp1a_pl_x86: Odmowa dostępu. Inne pliki mogę kopiować bez problemów.

Jestem w kropce. Jakby ktoś mógł coś podpowiedzieć co jeszcze można zrobić to będę zobowiązany. A czeka mnie jeszcze instalacja SP2 i innych programów.

(Hyberfox) #2

jeżeli musisz jeszcze po tym instalować sp2 to po co instalować Sp1?

Ja zawsze po instalce systemu odrazu wgrywałem SP2.

Teraz jusz nie musze bo kupiłem sobie orginał z zintegrowanym SP2 :mrgreen:

(Ferdek31) #3

spróbuj w trybie awaryjnym na koncie administratora, tylko wcześniej skopiuj poprawkę na twardy dysk.

(Joan Sunshine) #4

Nie ma to sensu. Może plik ściągnięty jest uszkodzony. Wystarczy zainstalować SP2, zawiera w sobie od razu wszystkie poprawki SP1. :slight_smile:

(Hyberfox) #5

Świeta prawda

(Jelonki20) #6

Witam wszystkich,

Poradziłem sobie z całym "bałaganem" w inny sposób, poleca wszystkim niezaawansowanym - polecam wszystkim progrma Paragon Partition Manager 8. Szybko, bezboleśnie.