WinXP ładuje się 2 minuty!

Mam następujący problem. Modernizowałem podzespoły. Praktycznie wszystko poza HDD. Jednak po modernizacji czas ładowania systemu (chodzi o czarny ekran WinXP z paskiem postępu) znacznie się zwiększył do prawie 2minut! Zrobiłem format ale to nic nie dało, wciąż ładuje się długo. Ja jeszcze jakoś bym to przeżył, ale rodzice marudzą, że kupa kasy została włożona w nowy sprzęt a on chodzi jeszcze gorzej.

Co zmieniłeś, na co?

Teraz mam AMD 64 X2 5400, 2GB RAM, GeForce 9500GT, płyta jest ASUSa ale nie mogę znaleźć pudełka a EVEREST podaje ‘nieznane’, XP PRO SP3

zobacz w systemie w jakim trybie działa ci kanał na którym masz podpięty HD…

a jak to sprawdzić?

Zrób optymalizację systemu: viewtopic.php?t=76580

Ja mam podobny problem z tym że trochę inne okoliczności.

Miałem włączony komp i wyłączyłem stopki po tym win się nie włączał, system się ładował bardzo długo po czy reset, zrobiłem reinstalacje i teraz mi się włącza bardzo długo…

Niestety nie zauważyłem żadnych zmian :frowning:

Proponuję zrobić skanowanie dysków a dalej zobaczymy.

Zobacz jeszcze ten artykuł: KLIK.

panel sterowania -> system -> sprzęt -> menadżer urzadzeń -> kontrolery ide/ata -> podstawowy lub pomocniczy w zależności jak masz podpięty -> dajesz właściwości i patrzysz na zakładce zaawansowane w jakim trybie działa ci urządzenie, czasem ustawia się stary tryb PIO a wtedy muli jak żółw

jak ci everst nie pokazuje karty to zainstaluj strowniki włóż płytę dodaj sprzęt czy jakoś tam tak i wtedy bedzie ok