WinXP nie chce się uruchomić

Witam wszystkich. Mam taki problem: mam zainstalowane dwa systemy na dwóch dyskach z możliwością wyboru systemu. Ten rzadko używany śmiga bez problemu, ale ten “na codzień” ostatnio przestał się uruchamiać. Zatrzymuje sie na ekranie z migającymi kwadracikami i dalej ani rusz. Odpala za to w awaryjnym ale przywracanie systemu i tak nic nie daje poza tym trwa kilkakrotnie dłużej niż powinno. Może ktoś wie gdzie tkwi problem, albo jak naprawić to z poziomu tego drugiego systemu?

a dokładnie, w którym momencie jest ten kwadracik, po oknie z logo Windows’a :?:

podmień plik kernel32.dll w X:\windows\system32

chodzi mi o to ze pojawia sie właśnie logo windows a pod nim są te niebieskie przelatujące kwadraciki i dalej nic się nie dzieje tylko cały czas te logo z kwadracikami.

Złączono Posta : 02.01.2007 (Wto) 0:54

Aha, a skąd mam wziąć plik do podmiany?

z płytki w Twoim przypadku możesz to zrobić z pod WIndows’a

Nie pomaga niestety. System dalej nie rusza. A, i zapomnialem dopisać, że najpierw wyskakuje ekran w którym pyta sie jak uruchomić system tzn nomalnie czy ostania dzialająca konfigracja albo awaryjnie. i ostatnia działająca konfiguracja też nie przynosi skutku. Co mogło paść?

uruchom komputer Rejestrowanie uruchamiania, ta opcja utworzy nam plik w X:\Windows\ ntbtlog.txt gdzie włączy rejstrowanie, gdzie kolejno wejdziesz do Trybu Awaryjnego i podasz zawartość pliku.

Ale na początek radze sprawdzić czy dysk nie ma błedów, możesz to zrobić spod dobrego Windowsa, start-> uruchom->

gdzie za X: podaj literę uszkodzonego systemu.

Sorki ale gdzie mam włączyć to rejestrowanie?

w trybie awaryjnym masz taką opcję!

jeśli chodzi ci w awaryjnym, a w normalny nie chce wejść to

problemem mogą być jakieś sterowniki ładowane w normalnym trybie;

dopisz do pliku boot.ini /sos(po spacji), wyświetli wtedy aktualnie

ładowane moduły i zatrzyma się na powodujących problemy

(panel sterowania>system>zaawansowane>uruchamianie i odzyskiwanie

>ustawienia>edytuj; lub winrar-partycja sys., wyświetli boot.ini)

Ehhh, nie mogę nigdzie znalezć tego rejestrowania a jak zmieniłem boot ini to też nie chce się uruchamiać. Szkoda, bo pewnie problem jest na pewno jakiś błachy ale chyba dam sobie z tym spokój i przywrócę po prostu z ghosta. Chyba bedzie szybciej bo już nie chce mi się dłużej nad tym denerwować. Dzięki.

@rixx ale jest różnica pomiędzy przełącznikiem /SOS a /BOOTLOG :wink:

właśnie dlatego, ze bootlog to nic innego niż rejestrowanie uruchamiania,

zaproponowałem coś innego;

a nawiasem mówiąc też zauważyłem, że ekran trybu awaryjnego

ma dwie wersje i w jednej rzeczywiście jest rejestrowanie uruchamiania, w drugiej natomiast nie; na jednym jest w ogóle więcej opcji, na drugim

znacznie mniej; może ktoś wie, od czego to zależy!