[WinXP pro] Nagłe zamknięcie się EXPLORER.EXE

Witam. Pojawił mi sie następujący błąd: w WinXP pro nagle podczas przeglądania folderów (szczególnie jednego w Moich Dokumentach) nagle pojawia się problem - wyłączają się okna, znika pasek itp. - dokładnie taki sam efekt daje wyłączenie i włączenie EXPLORER.EXE. Przeskanowałem komputer antywirusem - usunął większość podejżanych plików (te, których usunąć nie mógł, ręcznie usunąłem w trybie awaryjnym). Ale błąd pojawia się nadal… co zrobić?

Mam identyczny problem. Njczęściej pojawia sie błąd o procesie EXPLORER.EXE i wszystko znika.

Mi nie pokazuje żadnego błędu, po prostu kończy proces i rozpoczyna od nowa… tak to przynajmniej wygląda.

Wrzućić loga do sprawdzenia i wykończ szkodniki.

Zabootować kompa z płyty CD z XP i konsola R i scandisk wszystkich partycji.

chkdsk LiteraDysku /p /r

Pomoc

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Później zrób defragmentacje wszystkich partycji.

A nie masz wyłaczonego raportowania błedów przypadkiem. :slight_smile:

no, ten tego… przypadkiem mam :slight_smile: zapomniałem :oops:

a czy w tym folderze, do którego prubujesz się dostać przed zamknięciem explorera znajdują się jakieś pliki avi, mpg lub podobne ??

…cze.Mam podobny problem z eksplorerem-mianowicie>>wysypuje sie przy zetknieciu z plikami mp3 mpg czy avi…zadnego z tych plików nie mogę kopiować (ctrl+c,ctrl+v-czy nawet delete–niedziała),nie moge tez rozwinąc menu spod prawego klawisza myszy—próba podjecia wyżej wymienionych akcji kończy sie powieszeniem sie eksploatora windows.Pliki innego typu niz mp3 avi czy wav sa bezproblemowo obsługiwane…

Czy ktoś może mi pomóc???co to może byc…bo ja niemam pojęcia.

Na początek zrób to.

Czyli to co pisze powyżej,scandisk partycji z poziomu konsoli oraz później defragmentacja wszystkich partycji.

Szkodniki usunąć.

U mnie ten blad wyskakiwal jak mialem jakies nakladki upiekszajace Windowsa (np. WindowsBlinds). Jezeli masz takie “cudo” to odinstaluj!

prpoblem polega na tym że windows za każdym raem jak wchodzisz do jakiegoś folderu to sklanuje pliki, jeśli natkinie sie na uszodzony plik następuje automatyczny reset explorera. Jedyne wyjscie to usunąć dany folder zawierające uszkodzone pliki, bo inaczej to cięzko będzie to zrobić…

W kolejności:

  1. W katalogu którym jesteś ustaw widok na ikony lub kafelki

  2. Narzędzia - opcje folderów - widok : w tym oknie wciśnij “zastosuj do wszystkich folderów” oraz zaznacz “nie buforuj miniatur”

W moim wypadku pomogło. Skąd ten problem to do końca nie wiem. Zapewne jest to z wiązaniem z buforowanie plików przez system :lol:

Ten Widnows może doprowadzić do szału…

trzeba sprawdzić czy na dysku nie ma syfu:

skaner MKS On Line

Spybot Search & Destroy

CWShredder

Ad-aware SE Personal

HijackThis

oraz:

start=>> uruchom CMD

tasklist /m >C:\tasklist.txt

wzucic zawartość pliku na forum lub podmienić plik expolorer.exe w konsoli odzyskiwania:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

X=>> litera przydzielona CDROM

mam XP SP2.i śmiga spoko.miałem podobny problem po zainstalowaniu wszystkich poprawek jak to się mówi wydanych po ukazaniu SP2.nie wiem czy to była ich wina ale podwójne instalowanie systemu a potem porawek powodowało ten sam efekt.pozostałem więc przy trzeciej reinstalacji tylko z SP2 i jest git :slight_smile: