WinXP- uruchamianie systemu ale uruchomić się nie może

Witam

Wczoraj zrobiłem format, instalacje XP (tylko z SP1), zainstalowałem grę Soldier of Fortune pograłem około godziny i gra się zawiesiła, zresetowałem kompa i już nie chce się uruchomić, widać ekran ładowania systemu (z belką na dole ekranu) ale nic sie nie dzieje, można czekać w nieskończoność.

Uszkodził się też plik boot.ini- ale generalnie nie przeszkadza to w uruchomieniu komputera- naprawiłem go polecenie bootcfg /rebuild i nic nie pomogło.W końcu przywróciłem obraz partycji programem ghost i jest ok.

Tak na przyszłość jaka mogla byc tego przyczyna i jak można to było naprawić w inny sposób?

Hey !!

Ogólnie system chodzi OK!!

Trochę się zdziwiłem, że przywracanie partycji przez ghosta trwało ponad 14 minut, a poinno koło 3 (komp nowy, kupiony w styczniu) ale czasami mi się tak zdarzało na niektórych komputerach.

Dostępu do kompa teraz nie mam więcej nie mogę sprawdzić go żadnym programem.

Podobno w trybie awaryjnym się uruchamiał- może ta informacja pomoże

ps. poprzedniego posta pisałem w pierwszej osobie ale chodzi o sprzęt kumpla :slight_smile:

Odnośnie problemu z plikiem BOOT.INI.

Otóż prawdopodobnie przez przypadek plik uległ uszkodzeniu przez co pojawiał się właśnie taki komunikat. Aby naprawić ten błąd należy dla tego pliku wstawić poprawną zawartość. W tym celu należy wybrać start => uruchom => wpisać polecenie c:\boot.ini i kliknąć OK => w okienku notatnika, które się otworzy wkleić poprawną treść i wybrać plik => zapisz.

W przypadku Windowsa XP w wersji Professional z zainstalowanym Service Packiem 2 poprawna zawartość pliku boot.ini powinna być taka:

z boot.ini sobie poradziłem.

Uruchomiłem kompa z cd winxp, wybrałem opcje napraw i wydałem polecenie: bootcfg /rebuild

Z tym nie było problemu.

Interesuje mnie tylko, czemu nie chciał się uruchomić windows, żebym na przyszłość wiedział co robić :slight_smile:

Złączono Posty : 22.01.2007 (Pon) 17:15

Dzwonił do mnie ten znajomy i mówi, że podczas instalacji gry komp się zawiesił i go zresetował. Teraz nie chce się znów uruchomić.

Po tamtym problemie zainstalowałem sp2 (nawet nie wiedziałem, że nie było)

Wiem, że jak się nagle kompa wyłączy to mogą być takie problemy ale to zdarza się raczej bardzo rzadko.

Poradzcie coś.