Wireless Lan 83-10 na MDV 2006

(HitcH) #1

Mam sieciówke Planet WLan 83-10. Zainstalowałem sobie mandrive 2006. Znalazłem poradnik jak skonfigurowac i zainstalować ją aby net dzialał.

http://mandriva.org.pl/content/view/137/49/ - robie wszystko według tego co piszą.

jak wpisze modprobe ndiswrapper nic nie pokazuje czyli uznaje ze jest dobrze (tzn nie wywala błędu ani nic nie pisze)

Hmm nie ma go w pakietach na płycie. Wchodziłem do Instalacji Pakietów i wpisywałem nazwe tego ale nic nie znalazło. Ściągłem z google jednak nie wiem jak to zainstalować.

Pominąłem ten punkt i przeszłem dalej.

Napisałem ten sprypt, wypytałem admina sieci o wszystkie rzczey i zapisałem tak jak tam pisze w punkcie 7.

Zrobiłem symboliczne dowiązanie. Potem wpisałem:

i nic. Nic się nie włącza....

Może są jakieś łatwiejsze sposoby niż ndiswrapper który nie działa?

(system) #2

Pakiet wireless-tools jest kluczowym elementem, nic dziwnego, że nie wyszło. Może w Mandrivie jest pod inną nazwą. Najlepiej skompiluj go sobie ze źródełek.

(HitcH) #3

Można jaśniej?

Może tak: Ściągłem wireless tools i wypakowałem. Są tam pliki z rozszerzeniem .h jak je zainstalować?

(system) #4

krok 1: ./configure --prefix=/usr

krok 2: make

krok 3: su (podaj hasło roota)

krok 4: make install

(HitcH) #5

zainstalowałem przed chwilą mdv :slight_smile:

zacząłem to robić. wpisuje ndiswrapper -i net5211.inf i wywala błąd

Sprawdzam: ndiswrapper -l i pisze net5211.ing valing driver (jakoś tak)

daje modprobe i dupcia...FATAL ERROR :confused:

Może jest jakaś dystrubucja przyjazdna dla początkujących w linuxie i zeby mozna bylo bez problemu zainstalować radiówke. (nie chce ubutu bo mam ale zawiesza mi sie podczas instalacji :P)

(system) #6

Jak masz chęci się czegoś nauczyć, to najlepszy będzie Debian (patrz nick). Wprawdzie nie mam radiówki, ale cały sprzęt jaki mam w blaszaku działał właściwie od razu. W pakietach jest działający wireless-tools :smiley: . Jak coś ci nie wyjdzie, to możesz poszukać na profesjonalnym forum http://forum.dug.net.pl (tylko nie zgłaszaj tam problemów z mandrivą, bo tam jej nienawidzą). Jako alternatywa zostaje jeszcze Slackware.

EDIT

to ci może pomóc (po angielsku): http://madwifi.org/wiki/UserDocs/Distro/Mandrake

i wklej tu jeszcze wynik polecenia lspci

(Innuendo85) #7

Przecież w Mandrivie 2006 już przy samej instalacji można skożystać z ndiswrapper... podaje się ścieżkę do sterownika z Windowsa i już. Mam tą samą kartę i działa dobrze.

(Nomenomen77) #8

Spróbuj skopiować do katalogu, w którym masz plik sterownika (net5211.inf) pozostałe pliki sterownika *.cat, *.sys (prawdopodobnie net5211.cat i net5211.sys) i wtedy zadziałaj ndiswrapperem. Bo póki co ndis nie powiązał ci inf’a z kartą.

Potem po wywołaniu ndiswrapper –l powinieneś zobaczyć:

driver present, hardware present

(HitcH) #9

wiem ze musza byc te pliki sys. One sie jakoś inaczej nazywają.

Akvin ty to zrobiłeś tym konfiguratorem sieci? Bo mi tam błąd wyskakiwał...

(Innuendo85) #10

Właśnie tak... Byłem bardzo zadowolony że jest to wbudowane nie trzeba się z tym męczyć. Pamiętam że też kilka razy próbowałem i w końcu sie udało. Jaki to błąd ci wyświetla?