Wireless Lan 83-10 na MDV 2006

Mam sieciówke Planet WLan 83-10. Zainstalowałem sobie mandrive 2006. Znalazłem poradnik jak skonfigurowac i zainstalować ją aby net dzialał.

http://mandriva.org.pl/content/view/137/49/ - robie wszystko według tego co piszą.

jak wpisze modprobe ndiswrapper nic nie pokazuje czyli uznaje ze jest dobrze (tzn nie wywala błędu ani nic nie pisze)

Hmm nie ma go w pakietach na płycie. Wchodziłem do Instalacji Pakietów i wpisywałem nazwe tego ale nic nie znalazło. Ściągłem z google jednak nie wiem jak to zainstalować.

Pominąłem ten punkt i przeszłem dalej.

Napisałem ten sprypt, wypytałem admina sieci o wszystkie rzczey i zapisałem tak jak tam pisze w punkcie 7.

Zrobiłem symboliczne dowiązanie. Potem wpisałem:

i nic. Nic się nie włącza…

Może są jakieś łatwiejsze sposoby niż ndiswrapper który nie działa?

Pakiet wireless-tools jest kluczowym elementem, nic dziwnego, że nie wyszło. Może w Mandrivie jest pod inną nazwą. Najlepiej skompiluj go sobie ze źródełek.

Można jaśniej?

Może tak: Ściągłem wireless tools i wypakowałem. Są tam pliki z rozszerzeniem .h jak je zainstalować?

krok 1: ./configure --prefix=/usr

krok 2: make

krok 3: su (podaj hasło roota)

krok 4: make install

zainstalowałem przed chwilą mdv :slight_smile:

zacząłem to robić. wpisuje ndiswrapper -i net5211.inf i wywala błąd

Sprawdzam: ndiswrapper -l i pisze net5211.ing valing driver (jakoś tak)

daje modprobe i dupcia…FATAL ERROR :confused:

Może jest jakaś dystrubucja przyjazdna dla początkujących w linuxie i zeby mozna bylo bez problemu zainstalować radiówke. (nie chce ubutu bo mam ale zawiesza mi sie podczas instalacji :P)

Jak masz chęci się czegoś nauczyć, to najlepszy będzie Debian (patrz nick). Wprawdzie nie mam radiówki, ale cały sprzęt jaki mam w blaszaku działał właściwie od razu. W pakietach jest działający wireless-tools :smiley: . Jak coś ci nie wyjdzie, to możesz poszukać na profesjonalnym forum http://forum.dug.net.pl (tylko nie zgłaszaj tam problemów z mandrivą, bo tam jej nienawidzą). Jako alternatywa zostaje jeszcze Slackware.

EDIT

to ci może pomóc (po angielsku): http://madwifi.org/wiki/UserDocs/Distro/Mandrake

i wklej tu jeszcze wynik polecenia lspci

Przecież w Mandrivie 2006 już przy samej instalacji można skożystać z ndiswrapper… podaje się ścieżkę do sterownika z Windowsa i już. Mam tą samą kartę i działa dobrze.

Spróbuj skopiować do katalogu, w którym masz plik sterownika (net5211.inf) pozostałe pliki sterownika *.cat, *.sys (prawdopodobnie net5211.cat i net5211.sys) i wtedy zadziałaj ndiswrapperem. Bo póki co ndis nie powiązał ci inf’a z kartą.

Potem po wywołaniu ndiswrapper –l powinieneś zobaczyć:

driver present, hardware present

wiem ze musza byc te pliki sys. One sie jakoś inaczej nazywają.

Akvin ty to zrobiłeś tym konfiguratorem sieci? Bo mi tam błąd wyskakiwał…

Właśnie tak… Byłem bardzo zadowolony że jest to wbudowane nie trzeba się z tym męczyć. Pamiętam że też kilka razy próbowałem i w końcu sie udało. Jaki to błąd ci wyświetla?