Wireless nie działa

(Sebastiankrystek) #1

Hej!

Jestem posiadaczem laptopa HP Pavillion dv9000. Przez pierwszy rok użytkowania działał bez zarzutu, ale kilka dnie temu ot tak sobie przestał działać Wireless. Dioda, która ówcześniej przy włączeniu wireless paliła się na niebiesko teraz niezależnie od włączenia/wyłączenia świeci na pomarańczowo. Co więcej, gdy w panelu sterowania staram się wejść w HP Wireless Assistant to żadne okno się nie otwiera tylko pojawia się klepsydra oczekiwania obok wskaźnika na momencik. Nie musze dodawać, że Internet nie działa...

Pół biedy jakbym tego nie używał, ale łączę się dzięki Wireless na stałe więc jest mi to niezwykle potrzebne.

Jakieś pomysły na to co zrobić?

(Longhorn2009) #2

Sprawdź w BIOSie i Menadżerze Urządzeń czy Wirless jest włączony. Jeśli wszystko OK przeinstaluj sterowniki.

(Emstemp) #3

hej dzisiaj wystapil u mni IDENTYCZNY ! problem na notebook-u HP compaq..

dodatkowo w menagerze urzadzen nie ma urzadzenia i kontrolera do wireless..

wczoraj dzialal, dzis nie.. jedyna roznica ze przestal dzialac po 11 m-cach

NAPISZ JAK SOBIE PORADZILES Z PROBLEMEM?

(Sebastiankrystek) #4

Poradziłem sobie tak, że podciągnąłem sobie kabel :confused:

(Technik Elektro) #5

w biosie musi być włączona opcja ENABLE WIRELESS RADIO :wink: często stosowana w lapkach hp/compaq :-).

(Seelva) #6

W moim HP Pavilion'ie dv6000 trzy dni temu stało się to samo! Po półtora roku działania. Zaraza jakaś czy co?! :frowning:

Net radiowy nie działa, kontrolka świeci się na pomarańczowo. Szukałam w BIOSie tej opcji, ale nie mogę jej tam znaleźć. Ma ktoś jakiś pomysł?

(Pierdole Cie) #7

Ja pier.... co jest kur.. grane ? !!

(Vion91) #8

U mnie to samo. Naprawił to ktoś ?

(Plrodin) #9

u mnie tak samo HP pavilion dv6000 i tez nie dziala wirelless i do tego a BIOSie PHENIX nie moge znalesc zadnego menagera urzadzen by wlaczyc wirelless ... pomozcie !

-- Dodane 21.04.2009 (Wt) 10:27 --

Witam, jeszcze raz moze opisze problem... moze mi pomozecie.

otoz mam laptopa HP pavilion dv6000 i nie chce mi dzialac wirelles. przy wlaczaniu kompa tylko bluetooth sie wlacza a WLAN nie. sterowniki juz 2x przeinstalowywalem - nie pomaga. w services.msc wszystko jest wlaczone. w biosie nie mam opcji menagera i nie mam mozliwosci wlaczenia wirellesa (BIOS PHENIX moze to od wersji zalezy...?) w PAnelu Sterowania nic juz nie wykombinuje, zaden kreator sieci ani polaczenia sieciowe, internetowe nic.... walcze z tym i juz zaczynam watpic.

Co najdziwniejsze ze co 15 raz jak wlaczam komp to wszystko gra (jakby sie ze mna ten wiereless draznil...) nie wiem co mam zrobic prosze o pomoc.

(Pla015) #10

Wiem, że temat troszkę stary ale...

Ostatnio miałem ten sam problem, wieczorem Wi-Fi działa, rano już nie. Podczas startu systemu na ekran wysypało mi się kilkanaście tysięcy errorów i po wszystkim. Przeinstalowałem sterowniki karty, zainstalowałem Wirless Assistance i dalej nic więc pogodziłem się z kupnem nowej karty.... i po kilku dniach internetu na kabelku ni z tego ni z owego karta nagle się obudziła i działa! Widocznie miała jakiegoś focha... ale przeszło jej :).

Nie wiem jaka jest przyczyna i nic szczególnego z nią nie robiłem, po prostu po 3 dniach zmartwychwstała wiec może sugeruję nie kupować od razu nowej karty tylko zaczekać.

Pozdrawiam :).

(Jaszyn18) #11

Miałem ten sam problem i pomogło mi włączenie Wireless Zero Configuration i odinstalowanie hp wireless assistance.