Wireless

Mam dylemat, czy warto abym kupował kartę wireless dla mojego drugiego komputera? Może od początku, posiadam ADSL z modemem przystosowanym do wireless (znajduje się przy komputerze na parterze mojego domu). Zamierzam uruchomić drugi komputer na piętrze w sypialni. Pragnę nadmienić, że mieszkam zagranicą i mój język jeszcze “raczkuje”, a zdania w sklepach komputerowych są podzielone. Jedni sprzedawcy twierdzą że anteny muszą się “widzieć”, inni natomiast że wireless działa podobnie jak połączenie radiowe. W tutejszych czasopismach przeczytałem, że należy się zabezpieczać (jeśli się posiada wireless) przed sąsiadami , a nawet przed osobami przebywającymi na ulicy. Czyli wynika z tego że wireless nie ma problemów z przechodzeniem przez stropy i ściany. Być może ktoś jest bardziej zorientowany i wyjaśni mój problem.

Trzeba zaprosić technika komputerowego i niech sprawdzi specyfikację tego modemu ADSL i taką kartę Wireless trzeba dokupić do drugiego kompa i skonfigurować wszystko.

Połączenie odbywa się na zasadzie radiowej - czyli przenika wszystko.

Można zrobić sieć,inne.

Wrzuć i czytaj

połączenie wireless

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

Weź technika który się zna , doradzi i zrobi to porządnie.

Mam identyczna sytuacje ,jeden komputer wraz z modemem i wireless router

jest na parterze a drugi ,laptop jest na drugim pietrze ,anteny sie “nie widza” i mam perfekt sygnal .Takze nie zastanawiaj sie i stawiaj sobie ten wireless system .

Pozdrawiam i Zycze Dosiego Roku