Wirtualizacja XP pod Vistą - Pytania

Czy jest możliwe pobranie LEGALNE obrazu systemu Win XP aby uruchomić go w Virtual Box 2 lub innym podobnym programie ? Pod Vistą Home Premium niektóre gry nie działają poprawnie… Wiem, że potrzeba do wirtualizacji dobrego kompa, ale Dual Core 2,66, 4 Gb Ram i GE 8800 GT x2 wystarczy ?

P. S. Gry [np. Worms World Party] nie muszą działać w full detalach…

Ściągnąć legalnie z neta to niemożna. Chyba wtedy można gdy posiadasz SWÓJ klucz.

A masz jakiś pomysł, aby starsze gry chodziły pod Vistą ? Kupno XP-eka odrzucam, tryb zgodności też - Na razie myślę tylko o Play On Linux i Wine :?

Nie mam pomysłu, bo nie używam Visty.

A propos, słyszałem, że z internetu można na którąś wirtualną maszynę ściągnąć skonfigurowany już system… Ale nie pamiętam jaki to programy i jakie systemy…

Nic o tym niewiem, ale jak już by było to napewno nie Windows. Może to jakiś zmodyfikowany linux…

Może… Dzięki za pomoc… Poszukam w PC Formatach :smiley:

Oczywiście, że to windows i to jeszcze od MS, zaraz podam :stuck_out_tongue:

EDIT: http://www.microsoft.com/downloads/deta … laylang=en

To chyba nie do końca to… Zaraz poszukam, jak znajdę, to was oświecę :smiley:

____________________________________________________________________________________________________________

Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć ? Nowy VirtualBox chodzi pod wszystkie Visty, a wersja 2.0 [najnowsza] obsługuje obrazy VHD, czyli te XP… Czy używanie tych obrazów w VirtualBox to łamanie prawa ? Czy system Wirtualny się instaluje, i jak to wygląda - mógłby ktoś opisać ?

Tak czy inaczej na takiej maszynie nie uruchomisz gier 3D, bo w żadnym damowym programie nie ma obsługi 3D dla wirualnego komputera. :-x

Czyli jedyne wyjście to Wine [czyli loteria] ?

Wine na windowsa?!

WWP wejdzie chyba :stuck_out_tongue:

Powinieneś się domyśleć, chodzi mi o Linuxa, w tym wypadku Ubuntu 8.10 :roll: