Wirtualizacja XPka

Szukam jakiegoś programu umożliwiającego wirtualizację maszyny z XP, hostem jest również win XP. Potrzebuję pełnej rozpoznawalności sprzętu - na wirtualnym systemie będę potrzebował uruchomić m.in. grę, więc trzeba będzie zainstalować sterowniki. Próbowałem bawić się z VirtualBoxem, ale mam problemy z dostępem do internetu i właśnie sterownikami pod kartę graficzną. Wie ktoś jak zmusić do współpracy VB albo jaki program będzie dla mnie akuratny?

Napisz dokładnie co ma działać i jak ma działać; spróbuj VMware, po instalacji systemu operacyjjnego (gościa) dodaj VMware tools. Pełna zgodność i rozpoznawalność - nie tędy droga.

Najważniejszy jest internet i grafika - nie wiem dla czego, ale nie mogę wybrać karty sieciowej, aby utworzyć mostek. Karta graficzna (gtx260) nie jest rozpoznawana przez program instalujący sterowniki. VMware jakoś mnie nie pociąga :confused: Raz, że trial, dwa, że zajmuje prawie 500MB…

Wszystko się da, coś źle robisz…

Co do rozmiaru na dysku - możesz pokasować z folderu vmware “toolsy”, które Ci są zbędne.

Przypominam, że virtualboxa, a nie vmware używam. Jutro rano powinien być ten ostatni, także postaram się go zmusić do współpracy :slight_smile: