Wirtualna maszyna


(bielik007) #1

Witam, poszukuje softu do postawienia maszyny wirtualnej na viście, tak aby uruchomić na niej win7, jednak soft który znalazłem jest płatny lub free ale z wyłaczeniem zastosowań komercyjnych. Znacie coś dobrego i darmowego żeby uruchomić na komputerze firmowym?


([i]DAEMON) #2

W Virtual PC nie ma nic wspomnianego o wyłączności zastosowań komercyjnych.


(bielik007) #3

No właśnie Virtual PC niby nie, ale testując inne maszyny wszystko chodziło ok, a na VirtualPC się wszystko tnie i muli.


(qbpm) #4

Jeśli chodzi o virtualbox, to sprawa nie jest taka oczywista, ponieważ można go używać w firmie, jeśli używasz go sam, a nie jesteś administratorem, który to instaluje dla kogoś. Nie wiem do czego potrzebujesz tego używać, ale może to się nie będzie kłócić z jego licencją.

http://www.virtualbox.org/wiki/Licensing_FAQ punkt 6 wygląda tak:


(bielik007) #5

no w firmie tylko ja bym tego używał gdyż jest to firma jednoosobowa, a chce żeby wszystko było legalnie.


(roobal) #6

Od biedy możesz poprosić kogoś żeby skompilował Ci kod źródłowy edycji OpenSource Virtualboksa, ponieważ VirtualBox OSE dostępny jest obecnie tylko dla Linuksa/Uniksa, dla Windows trzeba sobie samemu skompilować kod źródłowy co raczej łatwe nie będzie i pewnie bez Cygwina się nie obejdzie ale ta edycja ma kilka ograniczeń, np. brak obsługi urządzeń USB.

Tego Windows 7 to może lepiej zainstaluj sobie na wirtualnym dysku i używaj jak normalny system. Tutaj masz opis co i jak http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja- ... 11419.html chyba, że zależy Ci na działaniu obu systemów jednocześnie?

Tak przy okazji, skoro mowa o licencjonowaniu - pamiętaj, że jeśli instalujesz Windows 7 na licencji OEM na maszynie wirtualnej i aktywujesz go na niej to nie będziesz mógł już tego systemu aktywować na komputerze fizycznym. Jeśli masz Windowsa na licencji BOX to nie ma żadnego problemu.

Pozdrawiam!


(Kaka') #7

bielik007 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif