Wirtualne części - wirtualne składanie

(Mass9595) #1

Witam, czy istnieje program lub strona na której można zobaczyć jak będzie wyglądał nasz komputer ? Jak można ułożyć komponenty na płycie gł. Proszę o to, ponieważ nie chcę mieć żadnych niespodzianek z np. temperaturami i zmartwień o to czy wszystko się pomieści (np. cooler na płyte). Z góry dzięki :smiley:

(Cosik Ktosik) #2

Nie wiem, czy istnieje taki program (stronka), ale podaj wszystkie części to coś pokombinujemy.

(Mass9595) #3

Pamięć DDR2 2x1GB PC8500 1066MHz OCZ SLI Ready EPP CL5 155.00

Pasta termoprzewodząca Zalman ZM-STG1 25.00

[775] Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3.00GHz 6MB BOX 415.00

[iNT][775] Płyta MSI P45 Neo2-FR 319.00

[PCIE] Karta Radeon HD4870 MSI 512MB RX4870-T2D512 740.00

Najardziej chodzi mi o chłodzenie na płycie, ponieważ czytałem, że karta może zasłaniać chłodzenie i temperatura płyty jest wysoka.

(Jonek29) #4

Pamięci mają dobre radiatory więcej nie powinny przekroczyć 50 stopni.

Procek jest 45nm więc w stanie spoczynku (idle) będzie miał max 30-35 a stresie max 45 stopni oczywiście na normalnych taktowaniach.

Płyta nie jest najlepsza, ale widzę że ma bardzo dobre chłodzenie chipsetu, mostka i sekcji zasilania.

Karta jest bardzo dobra, ale oczywiście grzeje się w stresie może mieć 80-90 stopni, ale to nie jest powód żeby jej nie zakupić.

(Emilmlo) #5

Ma też przycisk resetu biosu na tylnym panelu, czemu nie najlepsza, bo ma zworki do ustawiania strapu ?? to akurat nie jest problem, o/c płyty na bardzo dobrym poziomie jest.

(Jonek29) #6

Chociaż by dlatego, to utrudnia OC mniej początkującemu overclocker'owi

(Jjoasz) #7

chyba nie ma - pozostaje grzebanie po forach i wieksze sklepy komputerowa, w ktorych poskladasz sobie kompa do koszyka

no i porownywanie wymiarow i ukladu w budzie - do tej plyty przyda sie chlodzenie typu 'wieza' , bo bedzie moglo zasysac/przedmuchiwac chlodzenie NB (typowy 'orbit' bedzie dmuchal wszedzie i nigdzie zarazem)

do tego buda, ktora albo ma zasilke u gory, albo jakis wentyl na topie

jesli zdecydujesz sie na karte np. z pasywnym chlodzeniem (lub zmienisz na takie), to warto miec zasilke na dole - daje 'cug' dla radiatora karty (zalezy, jak lezy :smiley: )

itp. itd...

(Tra Szka) #8

Stronka w której można zobaczyć jak będzie wyglądał komputer istnieje... kiedyś na informatyce składaliśmy wirtualnego kompa. Właśnie szukam tej stronki. Jak znajdę podam linka :slight_smile:

(Tra Szka) #9

http://www.balta.pl/zestawy/index.php3?link=domowy

Znalazłem :wink: :smiley: :smiley:

(Lukaszalewski) #10

http://www.komputronik.pl/konfigurator/

(Jonek29) #11

Ale to są tylko konfiguratory które pokazują cenę, ja miałem kiedyś taki pomysł żeby zrobić stronkę na której można by złożyć kompa a potem zobaczyć jak wygląda i jego parametry. Ale niestety nie udało mi się go zrealizować, znudziła mi się nauką PHP i porzuciłem pomysł.