Wirtualne części - wirtualne składanie

Witam, czy istnieje program lub strona na której można zobaczyć jak będzie wyglądał nasz komputer ? Jak można ułożyć komponenty na płycie gł. Proszę o to, ponieważ nie chcę mieć żadnych niespodzianek z np. temperaturami i zmartwień o to czy wszystko się pomieści (np. cooler na płyte). Z góry dzięki :smiley:

Nie wiem, czy istnieje taki program (stronka), ale podaj wszystkie części to coś pokombinujemy.

Pamięć DDR2 2x1GB PC8500 1066MHz OCZ SLI Ready EPP CL5 155.00

Pasta termoprzewodząca Zalman ZM-STG1 25.00

[775] Procesor Intel Core 2 Duo E8400 3.00GHz 6MB BOX 415.00

[iNT][775] Płyta MSI P45 Neo2-FR 319.00

[PCIE] Karta Radeon HD4870 MSI 512MB RX4870-T2D512 740.00

Najardziej chodzi mi o chłodzenie na płycie, ponieważ czytałem, że karta może zasłaniać chłodzenie i temperatura płyty jest wysoka.

Pamięci mają dobre radiatory więcej nie powinny przekroczyć 50 stopni.

Procek jest 45nm więc w stanie spoczynku (idle) będzie miał max 30-35 a stresie max 45 stopni oczywiście na normalnych taktowaniach.

Płyta nie jest najlepsza, ale widzę że ma bardzo dobre chłodzenie chipsetu, mostka i sekcji zasilania.

Karta jest bardzo dobra, ale oczywiście grzeje się w stresie może mieć 80-90 stopni, ale to nie jest powód żeby jej nie zakupić.

Ma też przycisk resetu biosu na tylnym panelu, czemu nie najlepsza, bo ma zworki do ustawiania strapu ?? to akurat nie jest problem, o/c płyty na bardzo dobrym poziomie jest.

Chociaż by dlatego, to utrudnia OC mniej początkującemu overclocker’owi

chyba nie ma - pozostaje grzebanie po forach i wieksze sklepy komputerowa, w ktorych poskladasz sobie kompa do koszyka

no i porownywanie wymiarow i ukladu w budzie - do tej plyty przyda sie chlodzenie typu ‘wieza’ , bo bedzie moglo zasysac/przedmuchiwac chlodzenie NB (typowy ‘orbit’ bedzie dmuchal wszedzie i nigdzie zarazem)

do tego buda, ktora albo ma zasilke u gory, albo jakis wentyl na topie

jesli zdecydujesz sie na karte np. z pasywnym chlodzeniem (lub zmienisz na takie), to warto miec zasilke na dole - daje ‘cug’ dla radiatora karty (zalezy, jak lezy :smiley: )

itp. itd…

Stronka w której można zobaczyć jak będzie wyglądał komputer istnieje… kiedyś na informatyce składaliśmy wirtualnego kompa. Właśnie szukam tej stronki. Jak znajdę podam linka :slight_smile:

http://www.balta.pl/zestawy/index.php3?link=domowy

Znalazłem :wink: :smiley: :smiley:

http://www.komputronik.pl/konfigurator/

Ale to są tylko konfiguratory które pokazują cenę, ja miałem kiedyś taki pomysł żeby zrobić stronkę na której można by złożyć kompa a potem zobaczyć jak wygląda i jego parametry. Ale niestety nie udało mi się go zrealizować, znudziła mi się nauką PHP i porzuciłem pomysł.