Wirtualne Ubuntu, Neostrada, Livebox, brak neta

Witam,

Zdecydowałem się napisać nowy wątek, bo przeszperałem chyba wszystkie możliwe posty i atakowałem google nie znajdując odpowiedzi.

Zainstalowałem właśnie wirtualne Ubuntu (Microsoft Virtual PC) i nie moge podłączyć internetu. Jestem całkiem zielony w linuxie dlatego prosiłbym o szczegółową odpowiedz. Wirtualną sieciówke ustawiłem na NAT (W wirtualnym XP działa bez problemu). Po wpisaniu w adres 192.168.1.1 wyświetla mi się strona Liveboxa, lecz nie moge wejsc w nic poza tym. Sprawdzałem wszystkie możliwe połączenia w Ubuntu i doczytałem, że najlepiej zostawić na Auto-Ethernet (Livebox jest właśnie tak podpięty pod moj komputer). Jakieś pomysły?

Z góry dziekuje,

Irvin

Spróbuj tego.Nie miałem jeszcze czasu sprawdzić czy działa…

Tam wszystko dotyczy połączenia bezprzewodowego, a ja potrzebuje Etherneta. (Juz przerabialem tamten watek).

Właśnie sprwadzalem PING (System -> Administration -> Network Tools) i zarowno na lo jak i na eht0 pingi sa znakomite, lecz mozilla i tak nie czyta stron (jak wspomnialem jedynie strona Liveboxa dziala).

Problem rozwiązany. Okazało się że mimo ustawienia DNS na automatyczne Linux sobie nie radzi z Neo (jak mowilem jestem zielony w linuxie) tak jak Windows. Wystarczylo wpisac DNS … (takie proste, a nikt nie zaznaczyl tego w swoich wypowiedziach w innych postach). Dziekuje za pomoc :wink: