Wirtualno-rzeczywista drukarka sieciowa


(Szymo324) #1

Witam wszyskich :smiley:

Poszukuje aplikacji jak w tytule tz. mam dwa komputery, jeden z XP Prof., drugi z 7 Home Premium. Na komputerze z XP mam zainstalowaną drukarkę Canona, którą udostępniłem w sieci, żeby móc drukować na niej na komputerze z 7. Tyle, że Canon nie wypuścił sterowników dla Windows 7 64-bit, co uniemożliwia mi wydruk z komputera z 7. Pomyślałem więc, że może jest jakiś programik, który udaje drukarkę, którą mógłbym dodać na kompie z 7 a tak naprawdę drukował to co dostanie na wskazanej przeze mnie drukarce, która już istnieje fizycznie. Chyba, że znacie sposób, żeby tą drukarkę zainstalować pod 7. Tak dokładnie to jest to model Canon LaserBase MF3110. Chętnie wysłucham jakiejkolwiek rady.

Dzięki


(Marchelmx) #2

Witam, na stronie producenta, czyli Canon :wink: znajduje się sterownik oraz oprogramowanie do Win 7 - czy działa, tego nie jestem w stanie niestety sprawdzić:


(Cezaris) #3

A sterowniki do visty 64bit próbowałeś? Jeżeli to nie pomoże to zainstaluj drukarkę PDF np. PDF Creator. Rozwiąże to w jakis sposób twój problem. Ten Canon nie jest nową drukarką, i nawet jeśli sterownik sie znajdzie nie ma pewności czy będzie drukarka drukować poprawnie. Taki problem miałem z drukarką Xerox WorkCenter. Niby sterownik był do win7 64bit, a drukowało jakieś krzaki.


(Marudak) #4

Na stronie Canona są sterowniki do Twojej drukarki - jedyny minus to: sterownik jest do WIndows 7 32-bit oraz tylko w wersji angielskiej lub innej bez języka polskiego. Link do strony http://software.canon-europe.com/products/0010078.asp

Pozdrawiam

Ot sorki spóźniłem się z odpowiedzią.


(Szymo324) #5

Niestety sterowniki ze strony Canona są przeznaczone dla systemów 32-bitowych. Próbowałem go zainstalować, ale niestety się nie da. Sterowników pod Viste 64-bitową nie znalazłem, więc jeśli ktoś ma namiary na takowe to byłbym wdzięczny za informację. Na razie zainstalowałem Bullzipa i drukuję do PDF, otwieram przez sieć plik i drukuję normalnie na kompie z XP. Traktuję to jako tymczasowe rozwiązanie, gdyż komputery znajdują się w firmie, w której drukuje się dosyć dużo. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to chętnie posłucham :slight_smile:


(Pampali) #6

Na WinXP tworzysz katalog np: "Drukuj" i udostępniasz go w sieci. Instalujesz http://www.lerup.com/printfile/descr.html i konfigurujesz aby monitorował katalog "Drukuj". Na kompie Win7 generujesz pdf do katalogu sieciowego "Drukuj".

Powinno działać.