Wirtualny dysk - jaki?

(Cyba91) #1

Ostatnio zdałem sobie sprawę że to nawet fajna rzecz jest, można powgrywać ważne dane, zdjęcia na taki dysk i kiedy i gdzie chcemy pobieramy. Macie już jakąś styczność z takimi serwisami? Chciałbym abyście coś polecili, oczywiście jak najwięcej miejsca na dane (minimum 2gb by mnie zadowoliło). Zastanawiałem się nad chomikuj.pl i humyo.com :wink:

(xomo_pl) #2

http://skydrive.live.com/

aż 25GB. Mam i jest świetne.

(model12) #3

Witam.Ja mam chomika jak na razie 80 GB zachomikowane i jestem zadowolony,ale są chomiki które mają po kilka TB danych i chyba też są zadowoleni,ogólnie na chomiku nie ma limitu zachomikowanych plików.Tylko regulamin jest bardzo restrykcyjny.

(system) #4

Według mnie chomikuj, jest najgorszym serwisem do udostępniania plików, bo są tam limity w postaci transferu.

Najlepszym rozwiązaniem było by założenie serwera FTP i go używać jako wirtualnego dysku...

Ze swojej strony polecam, płatne serwisu takie jak boo.pl, xaa.pl. Każdy z nich jest płatny SMSem oraz przelewem.

Z darmowych to tylko 4shared.com, ten serwis daje 10GB oraz nie limitowany transfer :slight_smile:

(soanvig) #5

na chomiku jest limit, ale jeśli pobierasz ze swojego jest on nieuwzględniany

(Cyba91) #6

Dzieki bardzo za odpowiedzi, na chomiku na pewno założę bo będę pobierał głównie ze swojego konta, myślę jeszcze nad skydrive.live.com

(Micromaniek) #7

nawet jeśli zachomikujesz np muzykę z innego chomika? tzn zachomikujesz i ściągasz tą zachomikowaną?

(Karolekc5) #8

Nie wtedy jest liczony, ale tu mowa o własnych plikach, i przechowywaniu ich, można zabezpieczyć profil hasłem i nikt bez podania nie zobaczy co mamy. Jest tez możliwość wykupienia transferu, i udostępnianie innym na swój koszt.