Wirtualny linux do netu na windowsie?

(Onet318) #1

Witam,

Czy da się zainstalować coś w rodzaju wirtualnego linuxa na windows 7? Chciałbym używać lina do przeglądania neta, żeby mieć problem wirusów z głowy.

Może to pytanie wyda się niektórym laickie, ale nigdy nie zajmowałem się wirtualizacją, a linuxem tym bardziej.

Dzięki za pomoc.

(mb2707) #2

Hmm albo ściągasz np. Ubuntu LiveCD który wypalasz na płytę i uruchamiasz bez instalowania tego systemu lub program VirtualBox 3.2.6 pl i na nim instalujesz wirtualny system jaki chcesz. Obsługa jest banalnie prosta tz. dodatkowo musisz posiadać oczywiście obraz .iso dowolnego systemu

(Onet318) #3

Ok, czy w takim razie da się pracować na windzie, a w tle jednocześnie przeglądać neta na linuxie?

(mb2707) #4

Oczywiście, że tak

(Onet318) #5

Dzięki mb2707.

A ja się dopiero o tym dowiaduję ;( Przecież to rozwiązuje problem wirusów pobranych z neta, nie mam z nimi większych problemów ale zawsze lepiej mieć pewność że z tej strony nic nie wlezie. Biorę się w takim razie za zgłębianie tematu wirtualizacji :slight_smile:

Pozdrawiam.

(Krzkaczor) #6

Musisz się liczyć ze sporym spadkiem wydajności (chyba że Twój procesor wspomaga wirtualizację).

(Onet318) #7

Niestety nie wspiera, ale prawde mówiąc, to przeglądając neta w tle będzie działał jedynie jakiś player. Żadnych gier, ani tym pobobnych pożeraczy mocy komputerowej :wink: mam 1.6 core duo i 2GBram, myśle że powinno styknąć.

Radość z braku szkodników- bezcenna :slight_smile:

(Łukasz14) #8

onet12 , dobry firewall, i jakiś system security np. eset smar security i nie musisz bawić się w wirtualizację linuxa. Aaa i zapomnij o IE podczas przeglądania neta, bo M$ co tydzień aktualizuje trojany itp. haha :smiley:

(Onet318) #9

Uzywam Opery, programy ściągam z dobrepr, a do ochrony mam pakiet AV plus FW -jeden z polecanych przez av-comparatives.org, chociaż to niczego nie gwarantuje.

Pytałem o wirtualizację, bo chciałem też przy okazji poeksperymentować z linuxem.

A strony "szkodliwe" zdarzają się... :wink:

-- Dodane 26.07.2010 (Pn) 19:09 --

Znalazłem alternatywne rozwiązanie, czyli Sandboxie. Otwieram przeglądarkę tylko przez piaskownicę. Co do wirtualizacji to da się, ale na moim procku rzeczywiście muli jak się patrzy.