Wirtualny serwer dedykowany a servera dedykowany

Czym się różni :

wirtualny serwer dedykowany od serwera dedykowanego?

  1. w obrębie jednej maszyny uruchomione jest kilka wirtualnych serwerów

  2. dostajesz do dyspozycji całe pudło

Dalej nie bardzo rozumiem ;/

Ok. Będzie na chłopski rozum.

Wyobraź sobie szafę z serwerami, która stoi sobie w serwerowni.

W każdej szafie jest po kilka serwerów, czyli takich pudełek podpiętych kablami dokądś.

Wirtualny serwer dedykowany polega na tym samym, co konta użytkowników w Windowsach. Na jednym takim pudełku stoi najczęściej dustrybucja linuxa. W tym linuxie administrator stworzył kilka kont użytkowników. Zasoby (procek, miejsce na dysku itp) są podzielone między tych użytkowników. Gdy wynajmujesz WIRTUALNY serwer dedykowany dostajesz do dyspozycji właśnie jedno takie konto. Pewnie nie masz tam dostępu z poziomu roota dodatkowo.

Gdy wynajmujesz serwer dedykowany, dostajesz CALUTKIE pudełeczko do swoich celów, bez żadnych limitów procka i miejsca na dysku.

Reasumując: Serwer dedykowany- lepiej

Wirtualny serwer dedykowany- gorzej

Mam nadzieję, że pomogłem :slight_smile:

Pozdrawiam.

Czego nie rozumiesz?

Pierwszy, to na jednym fizycznym serwerze działa X serwerów wirtualnych. Czyli maszyna jest współdzielona, dzielisz z innymi przestrzeń dyskową, pamięć, moc obliczeniową.

-to jak byś na kompie zainstalował VirtualBox’a i odpalił w nim jednocześnie kilka systemów (jeden komp, a dzięki wirtualizacji hulało by na nim jednocześnie kilka systemów)

W drugim przypadku dostajesz dla siebie cały fizyczny serwer, całe pudło.

Pomogłeś. ;D

Ja chciał bym zrobić server MEtin2… Ile taki server by uciągnął?

1.http://www.serwery-dedykowane.net/index.php?option=com_content&task=view&id=221&Itemid=47

2.http://www.cjc.pl/index.php?adminpanel=plan&id=13

Ten drugi to dobitnie pod stronę www, także odpada. A co do tego pierwszego, to łącze 100 mbit powinno raczej sporo uciągnąć. Nie mam rozeznania co do metina, ale w wowie pewnie ponad 1k osób by uciągnęło :slight_smile: