Wirtualny surround

Czy zna ktos taki program który pozwala na słuchawkach uzyskać efekt surround? System sie chyba cosik y2k lub coś nazywał…

Takiego programu raczej nie ma. Są za to takie słuchawki.

Nie jest to tania impreza, oj nie…

Ukazał się - jeszcze cieplutki 8) - doskonały soft pt.

DFX 7.0 Audio Enhancer

Do ściągnięcia z macierzystej strony

http://www.fxsound.com/

Jest to niesamowity bajer pozwalający wygenerować efekt 3D Surround Sound, ze specjalną opcją przełączenia: głośniki lub właśnie headphones. Oczywiście jest tam jeszcze mnóstwo innych cudenek, do poczytania w opisie.

Słuchany w ten sposób dźwięk nabiera zupełnie innego wymiaru. :stuck_out_tongue:

Download jest ukierunkowany na konkretną wersję odtwarzacza: m.in. Winamp, WMP, RealPlayer.

Tenkju wery mucz. Sprawdze go i po tescie sie podziele wrazeniami.

Hmm, a co zrobić, żeby ten programik się odpalił, w takiej postaci, jaki jest na stronce?? Niby dodatkowy panel sterujący dźwiękiem. Mam Winampa 5.05. W opcjach tegoż programu mam zaznaczone, żeby jakiś panel pokazywał.

Niby tak ma wyglądać: :smiley:

scrdfx001.png

Na pulpicie powinno dodać skrót do niego. Kliknij na nim i zaznacz opcję która tam jest.

hej!! :slight_smile:

ściągnąłem ten programik; szkoda, że nie ma wersji full!! :frowning:

ale chciałem zapytać jak zrobić żeby podczas odtwarzania muzyka się nie ściszała i zgłaszała!!

UPDATE:

zobaczcie co napisałem:

zgłaszała

:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Ten panel powinien wystartować automatycznie przy starcie.

W wersji free nie masz żadnych ustawień

U mnie strasznie trzeszczy :smiley:

Też bylem ciekaw, co to jest i zassałem wersję dla Winampa.

Z czystym sercem muszę powiedzieć, że nie warto…:cry:

Jakość dźwięku mizerna - gorsza niż w najnowszym Media Playerze

(nota bene: bardzo sympatyczna ta 10 :smiley: )

Po prostu szkoda czasu

No to macie pecha! :twisted:

Mam idealny odbiór! 8)

Powiem dalej - u kumpla, na słuchawkach z surroundem - nie miałam takiego efektu, jak u siebie na “zwyklakach”! :stuck_out_tongue:

A to na pewno z tej prostej przyczyny, że jest to zwykły tuning - a wiadomo, że tuning sie robi po to, żeby osiągnąć max efektów. Jak się ktoś zna na autkach - to wie! 8)

Też mam instalkę na Winampa!

A zresztą - zarzuciłam sofcik, który robi furrorę. Nie każdemu musi to pasować! Ale sofcik jest…

A co do reszty - “grzeczne dzieci” z pewnymi problemami sie nie borykają! 8)

Czytając ten temat jestem trochę ździwiony.Przecież mając najprostszą kartę SoundBlaster Live ma się dziesiątki ustawień różnych efektów i tuningów tworzonych w czasie rzeczywistym doskonałej jakości.Po co do tego “kombajna” szukać jeszcze jakiegoś programiku.Proszę wyprowadzić mnie z błędu.Przy okazji ściągnę rzeczony program i sam go przetestuje żeby stwierdzić czy wnosi on coś nowego i więcej do mojego dźwięku na komputerze ponad to co posiadam?

Skoro zrobiłeś Asterisku OT, to i ja zrobię swojego! Chociaż mój - nie będzie do końca OT-em!

Nie ma żadnej sugestii! Nie wiem, skąd ten pomysł - czy tez domysł!

Po prostu stwierdzenie, że ja nie mam żadnych problemów z odbiorem tego progsu - ustawienia mi wchodzą - więc widocznie jestem “grzeczną dziewczynką”.

Z religii pamiętam do dziś stwierdzenie katechety: “jak będziecie grzecznymi dziećmi, to Wam się będzie wszystko w zyciu udawało”. :slight_smile:

Nie wiem, od czego zależą Wasze niepowodzenia z tym softem; w końcu mam normalnego Winampa. Problem może jednak wynikać z tego, że niektóre pluginy rdzennie Winampowskie - gryzą sie z tym softem!

Ja nie mam żadnego - może stąd!

Hmmm prawdę mówiąc, nie o taki program mi chodzi.

Słyszałem ze istnieje oprogramowanie pozwalające na zwykłej zintegrowanej karcie uzyskać w grach i filmach efekt surround na słuchawkach. Jeśli ktoś ma na ten temat info proszę o powiadomienie.

może i kerimus ma rację !!

I tu się kłania przewaga SoundBlastera nad zintegrowanym dźwiękiem.Ten pierwszy posiada na pokładzie własny procesor dźwięku bez wspomagania przez procesor komputera+bardzo dobry soft z efektami,ten drugi obsługiwany jest przez jednostkę centralną a nie wiem jakie ma wsparcie w sofcie,ale z Twojego postu wynika że kiepskie.

Ja mam na płycie głównej dźwięk 5.1 ale z niego nie korzystam i dalej mam wsadzoną starą kartę SoundBlastera z dźwiękiem 4.1

SoundBlaster nie obciązą dodatkowo głównego procesora przez co gry szybciej chodzą.

No to usuwam