Wirus 62 sector dysku

Od dłuższego czasu zmagam się z wirtualnym administratorem, ale nie mogę go usunąć. Zainstalował się w sektorze startowym dysku, kontroluje komputer od momentu włączenia, tworzy w ramie dysk wirtualny nie ma znaczenia jaki jest system. Bez problemu oszukuje programy antywirusowe. Na początku roku miałem mnóstwo ataków gdy pokonał antywirusa cisza. W sumie to problem powinien być znany, te komputery które ja widziałem a były połączone z internetem to go miały. Ładnie go widać (jakie robi zmiany) gdy ktoś nie miał internetu i założył sobie połączenie. Nie pomaga formatowanie czy nadpisywanie dysku, fałszuje rozmiar i jest nadpisywany obszar poza wirusem. Po instalacji XP zajmuje 2,5 a nawet 3 GB na dysku. Proszę o pomoc, za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje.

apisapis ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

do usunięcia wirusa użyj"Sophos SAV Interface"

Czyli rootkit MBR.

Pobierz mbr.exe i zastosuj.

Pokaż log z niego.

Stealth MBR rootkit/Mebroot/Sinowal detector 0.3.6 by Gmer, http://www.gmer.net

device: opened successfully

user: MBR read successfully

kernel: MBR read successfully

user & kernel MBR OK

copy of MBR has been found in sector 62 !

w podanym linku do MBR

czy to wykonałeś?

:slight_smile:

Tak,

gdzie ten log

:slight_smile:

Stealth MBR rootkit/Mebroot/Sinowal detector 0.3.6 by Gmer, http://www.gmer.net

device: opened successfully

user: MBR read successfully

kernel: MBR read successfully

user & kernel MBR OK

copy of MBR has been found in sector 62 !

Po ponownym uruchomieniu MBR.exe, dodam jeszcze że w usługach mam wpis “NT AUTHORITY\Network Server” XP jest zalegalizowany w MS

Dodane 28.07.2009 (Wt) 9:57

Jest sporo stron z firmą Sophos gdzie mogę łatwo pobrać sav interface