Wirus, a nawet kilka. proszę o pomoc!

Tak, usunąć.

Żeby usunąć infekcje z System Volume Information wyłącz na chwilę przywracanie systemu.

Tzn wyłączyć a potem zaraz włączyć? Nie będą konieczne żadne restarty? i czy nic nie będzie od tego komputerowi?

A co do tego CCLeanera, to dużo mi się tego wyświetliło w tym jakieś nieprawidłowe rozszeżenia plików, brakujące pliki wspóldzielne, brakujące odniesienie MUI itp. i program pyta mnie czy utworzyć kopię zapasową zmian wprowadzonych do rejestru. Co robić??

i czy warto włączyć aktualizacje automatyczne w centrum zabezpieczeń systemu Windows?

Nie trzeba resetów wystarczy wyłączyć i za chwilkę możesz spowrotem włączyć.

Jeśli się obawiasz możesz stworzyć kopię zapasową.

Wyłączyć i włączyć. Innej możliwości nie ma.

Nie.

Nie będzie ewentualnych kopii szkodników w folderach Przywracania systemu (System Volume Information).

Utwórz jak chcesz.

Jak będą problemy, to uruchomisz dwuklikiem zapisany plik będący wpisami rejestru i usunięte wpisy będą z powrotem na swoim miejscu.

Ok zrobione, mam nadzieje że teraz nie będzie już żadnych problemów, a jak będzie to napiszę. Wielkie dzięki za pomoc.

i czy warto włączyć aktualizacje automatyczne w Centrum zabezpieczeń systemu Windows?

Oczywiście, że tak. Chyba nie chcesz mieć dziurawego systemu?

I ostatnie pytanie czy trzeba usunąć program Spybot search and Destroy domyślnie zaistalownym na D jeżeli w jego katalogu w C:Documeds and Settings…/user/spybot (czyli tam gdzie spybot coś chyba zapisuje) wykryto wirusa?

I czy bez szkody można usunąć GMER? bo to podobno jakiś sterownik.

NIe trzeba ale można.Pozatym spybot ma mizerną wykrywalność, lepiej zmień go na Malwarebytes Anti-Malware/ESET Online Scanner/a-sqared/Dr.WebCureIT