Wirus blokuje internet

W laptopie najpierw co ok.30 min w chrome same właczaly sie okna z reklamami. Po wpisaniu w google ‘adw cleaner’ chrome sie wyłączył. Mialam ten program na dysku wiec spróbowałam go uruchomić ale tez sie zamknął.
Wtedy miałam jeszcze dostęp do Internetu.
Teraz nic nie działa ani na Chrome ani na Edge ani na Explorer a reklamy juz sie nie otwierają . Po ponowmym uruchomieniu laptopa wyskakuje error ze nie dzialaja sterowniki do mojego tabletu graficznego. Odpaliłam pelne skanowanie najpierw w defenderze a potem w avast. Adw cleaner zaczął działać ale nic nie znajduje. W menedżerze zadan niektóre procesy sa wstrzymane i wyświetla sie przy nich zielony lisc(?).
Nie znam sie na rzeczach typu logi i OTL więc prosze o dokładne wytłumaczenie co robić.

Gdy będziesz mieć możliwość pobrać na innym sprzęcie RogueKiller i uruchomić z pena lub płyty, to wykonaj skanowanie, usuwanie.
Potem już normalnie powinna się jakaś przeglądarka otworzyć i pobierzesz FRST, wykonasz skanowanie przy zaznaczeniu logi FRST i Addition. Potem zapodasz na wklej to pl i wkleisz dwa logi do posta.

Addition.txt(wklejto.pl/568916)
FRST.txt(wklejto.pl/568917)
Shortcut.txt(wklejto.pl/568918)

Po przeskanowaniu komputera RougeKillerem internet nadal nie dziala skanowanie FRST zostalo wykonane z pomoca pendriva

Pobierz: https://www.rizonesoft.com/download/3905/
lub http://m.majorgeeks.com/files/details/complete_internet_repair.html - wersja instalacyjna.
Rozpakuj archiwum, w folderze ComIntRep_3950 uruchom wersję programu odpowiednią dla systemu (64- lub 32-bit). Otworzy się okno główne programu, w którym zaznacz wszystkie pozycje i Go!
Po wykonaniu wszystkich operacji zrestartuj komputer i sprawdź wynik naprawy.

1 polubienie

Wklej jeszcze raz te logi, ale tym razem na pastebin.com

Pobierz i przeskanuj komputer za pomocą Malwarebytes AntiMalware i wklej log ze skanowania jeśli znajdzie wirusy

W ustawieniach avasta w zakładce komponenty usuń wszystkie oprócz ochrona WWW, plików i poczty. Na pierwszej stronie odznacz Usługi Reputacyjne i CyberCapture. Powinno to przyczynić się do zwiększenia wydajności

Co do programów to jeśli chcesz to zastosuj się do poniższych porad:
Zamień uTorrent na darmowy i bezpieczny qBittorrent
Odinstaluj bardzo przestarzały Adobe Flash Player i jeśli go używasz to zainstaluj wersję 30
Odinstaluj ASUS GIFTBOX, HiPost, USB Charger PLus, Splendid Video Enhancement Technology
Zaktualizuj gimp do wersji 2.10
Zaktualizuj Krita do wersji 4.0
Jak nie używasz to usuń Gaming Assistant
Radziłbym usunąć Macromedia Flash, jeśli nie używasz
Polecałbym darmowy i otwarty LibreOffice 6 na miejsce Microsoft Office 2007
Odinstaluj McAfee WebAdvisor
Odinstaluj Microsoft Onedrive jeśli nie używasz
Zamień Winrar na darmowy 7-zip
Odinstaluj WildTangent Games App

W programie ccleaner w zakładce narzędzia -> autostart -> zaplanowane zadania, usuń wszystkie zadania, ponieważ nie ma tam nic ważnego a są wirusy

Potem w ccleaner zrób skan rejestru, robiąc jednocześnie jego kopię zapasową oraz usuń niepotrzebne pliki

1 polubienie

Moj kolega jest na studiach informatycznych, przeskanowal mi laptop Kaspersky Rescue Disc 10 ale to nie pomoglo. Z poziomu wiersza polecen da sie wyslac ping do google(0%loss).
Na innym forum przeczytalam ze potrzebny jest reset systemu. Czy to konieczne?

Raczej nie, wykonałaś powyższe polecenia?

Wydaje mi się że takie pliki jak poniżej to wirusy, a to że kaspersky nic nie wykrył to jest dość dziwne:

Task: {EFEC6E92-FC22-4007-9D22-1FA9C020C6A8} - System32Tasks{26B99727-5E16-0664-0D3B-1DD036F59A67} => C:\Program Files (x86)\Common Files\VfliIUuLo.exe [2018-04-12] (Microsoft Corporation)

Kolega zaraz przyniesie mi wersje Kaspersky ktorej on uzywal i sproboje jeszcze ta wersja

Polecałem wyżej pewne rozwiązanie, ale najwyraźniej zostało pominięte.
Wobec tego proponuję inne:
http://www.majorgeeks.com/files/details/smartfix.html SmartFix, działa od WinXP do Win10.
Pobrać , uruchomić i po prostu wybrać drugą od góry pozycję (Perform full recovery of the network…) i Start. Program przywróci standardowe ustawienia sieci i wykona restart komputera.
W razie potrzeby (Kaspersky?) wybrać z kolei trzecią pozycję, Launching, i w niej rozwinąć menu celem wybrania skanowania przez np. Kaspersky’ego i… Start.
Do dyspozycji są też inne, popularne skanery antywirusowe.

1 polubienie

@_Gabriela
Aby dokonać właściwej analizy, potrzebne są poprawnie umieszczone pliki skanów FRST

Dziekuje wszystkim za pomoc, ale skonczylo sie na zresetowaniu laptopa. Wirus “zepsuł” system.