Wirus blokuje strony antywirusowe, brak przycisku wklej, etc

Witam,

od razu przejdę do rzeczy, bo potrzebuję Waszej czcigodnej pomocy, więc mam nadzieję, że pomożecie.

Mianowicie tak jak napisałem w tytule, jakieś cholerne świństwo blokuje strony antywirusowe, a ja już uda mi się ściągnąć antywirusa innym sposobem to blokuje jego instalację, twierdząc, że trzeba zrestartować komputer i tak w kółko.

Do klikając PPM nie ma przycisku “wklej”, nie mogę nic uploadować na docs.google.com bo od razu wyłącza FF.

Muszę przyznać, że jednak trafne jest przysłowie “Mądry Polak po szkodzie”. Wcześniej nie miałem zainstalowanego żadnego programu antywirusowego ani firewalla, tylko słaby anty-spyware (SpyBot). Także, to moja wina, że wirus dostał się do komputera, za wszystkie grzechy serdecznie żałuję i proszę Was o pokutę i rozgrzeszenie. Na pewno to wykonam. :slight_smile:

Załączam log z ComboFixa:

www.sendspace.pl/file/69d1f44c7f0f59275c6f83f

Wiem, że to niezgodne z regulaminem, ale to jedyny sposób, by pokazać Wam ten log. Wklejanie nie działa (nie działa “na” myszce, nie działa też CTRL+C + CTRL+V.

Ten plik nie jest żadnym wirusem, można go spokojnie otworzyć. (Nie marzy mi się opcja kopiowania całego logu).

Z góry dzięki za pomoc!

Filip

Spróbuj ściągnąć program Malwarebytes Anti-Malware i przeskanuj nim komputer, oraz użyj skanera online.

Zainstalowałem program NOD32, jednak po skanowaniu gdy chciałem usunąć znalezione zagrożenia to wirus wyłączył komputer, od następnego uruchomienia program NOD32 nie działa. Nie mam już pomysłu co zrobić, pomóżcie!! :frowning:

Próbowałeś mojego sposobu??

Tak, Malwarebytes Anty-Malware wykrył parędziesiąt zagrożeń, ale niestety nie usunął tego najpoważniejszego.

Jakiego? Pokaż raport.

Ups, może źle się wyraziłem. Ten program nie wykrył najpoważniejszego wirusa, który wyłącza komputer po skanowaniu programem antywirusowym, uniemożliwia kopiowanie/wklejanie, etc.

a skanery antywirusowe on-line działają?. Spróbuj zainstalować program antywirusowy w trybie awaryjnym. Lub przeskanować komputer programem Kaspersky Rescue Disk

Chyba jednak zdecyduje się na format.

Mam jednak pytanie:

Jeśli tylko sformatuję jedną partycję, na której jest WIndows i wszystkie programy, nie zmieniając rozmiaru partycji ani nic, czy dane na pozostałych partycjach zostaną przechowane?

Jeszcze się nie poddawajmy.

Możesz wykonać logi z narzędzi OTL + GMER (z OTL wklejasz logi OTL.txt + Extras.txt).

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Jeśli nie, to można jeszcze popróbować z uruchamianym z płytki OTLPE.