Wirus czy fałszywy alarm w sdfix

ściągałem program SDFix z forum z tematu "HijackThis, Silent Runners, Combofix i inne - Instrukcja " i Eset Smart Security nie chce mi dopuścić ściągnięcia ani zainstalowania tego programu. Mam wszystkie opcje ustawione na maxa. Po przestawieniu to samo. jest taki komunikat :

  1. 2008-03-05 17:02:27 Ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym plik D:\Instalki\Bezpieczeństwo\Logi\sdfix\SDFix\apps\Process.exe Win32/PrcView aplikacja wyleczony przez usunięcie - poddany kwarantannie ZARZĄDZANIE NT\SYSTEM Zdarzenie wystąpiło podczas tworzenia nowego pliku przez aplikację: D:\Instalki\Bezpieczeństwo\Logi\SDFix.exe.

a przy sciaganiu jest tak:

  1. 2008-03-05 17:07:33 Ochrona systemu plików w czasie rzeczywistym plik C:\Documents and Settings\Kuba i Igor\Pulpit\SDFix.exe.part Win32/PrcView aplikacja usunięty - poddany kwarantannie ZARZĄDZANIE NT\SYSTEM Zdarzenie wystąpiło podczas modyfikowania pliku przez aplikację: C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe…

więc gdzie tu jest błąd.

Fałszywy alarm :slight_smile:

Dzięki. właśnie testuje ten pakiet. Poprzedni był KIS 7.0 i nie widział tu nic. czyli ESS dostaje jeden minus.

U mnie ESET Smart Security nie uznaje tego programu jako infekcje. Skonfiguruj pakiet by nie wyświetlał informacji o potencjalnie niebezpiecznych aplikacjach (czy jakoś tak)…

zrobiłem tak i jest ok. Ale wydaje mi się to bezsensu ponieważ ściągając jakąś aplikację chcę mieć przynajmniej trochę pewności że tam nic nie ma. Wolę fałszywy alarm i trochę poczytać o tym co wyskoczyło niż mieć później problemy.