Wirus czy poprostu plik? [Solved]

Witam, przeskanowałem sobie dysk C NOD’em, niewykryło mi zanych wirusów, ale w logu z tego skanu pojawił mi sie poniższy komunikat

C:\WINDOWS\system32\csqugjad.dll - a variant of Win32/Adware.Virtumonde application

C:\WINDOWS\system32\iebbgwem.dll - a variant of Win32/Adware.Virtumonde application

i nie wiem czy to sa wirusy i mam je sam usunać (bo sprawdzałem i antywirus ich nie usunał bo te dwie biblioteki nadal są) czy nie, a jezeli nie to w takim razie co zakomunikował mój antywirus tym komunikatem?? Z góry dzieki za jakąkolwiek pomoc w tej sprawie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba moge udostępnić resztę logu z tego skanu.

Przeskanuj system http://www.mks.com.pl/skaner/ i pousuwaj (działa pod IE)

chciałem przeskanować dysk ale podczas ładowania się skanera pojawia mi sie komunikat “niepowiodła sie aktualizacja pliku, spróbuj ponownie za kilka minut” oraz “nie udało się załadować silników skanujących, skanowanie zostało przerwane” próbowałem już kilka razy i dalej to samo za kazdym razem

Tak, to są wirusopodobne śmiecie. Idź na forum Bezpieczeństwo i wklej logi.

Jak radził Chillout usunałem to. A gdzie mam wkleić logi?? Zrobic osobny temat taki jak ten? Jeżeli osobny temat to poprostu moze poprosze administratora zeby przeniósł mój temat do tamtego forum a jezeli mam to gdzieś wkleić, to powiedz mi konkretnie prosze gdzie (najpiej link).

Jak przeskanowałeś system mks skanerem, to już nie musisz wklejać logów.

ok, dzieki Tobie i Impassive za pomoc. Temat juz do zamkniecia

Podejrzewam, że to nie koniec. Uruchom ponownie system i sprawdź, czy nie pojawiły się nowe tego typu pliki (nazwy mogą być inne, z reguły są generowane dynamicznie).

jak usunałem to uruchmiłem ponownie, potem przeskanowałem mks znow uruchomiłem ponownie i przeskanowałem jeszcze raz moim NOD’em. Nic nie wykryło :slight_smile:

OK, to raczej jesteś czysty.