Wirus dialer-1080 nie moge usunać


(Vega X) #1

Witam, po krotce mój problem. Od jakiegoś czasu w moim komputerze grzebie wstyd sie przyznac , mój tato który został pasjonatem stron erotycznych...(bez komentarza), nie zwróce mu uwagi bo mi niezręcznie, myśli staruszek że nikt nie wie...ale nie o tym, przy okazji ściąga jak domniemam mnóstwo brudków, próbowałam po omacku cos tam działać żeby to jakoś pracowało, ale jak ściagnęłam spyware doctora to mi ręce opadły jakieś 500 infekcji..., avast znalazl jakiegos dialera-1080 o ktorym nic nie moge znaleźć na żadnym forum, wiec odważyłam się poczytać i prosić o jakąś pomoc i sprawdzenie czy sie da jeszcze uratowac moj kompik, zrobiłam te logi z hijaka i silenta, też nie wiem czy wkleje poprawnie ale spróbuje. jestem poprostu laikiem....


(jessica) #2

>>Hijack>>scan(Do a system scan only)>>zaznacz (V) >> Fix checked.

Znasz to ?

Jeśli nie, to też sfiksuj w Hijacku.

Nic tu więcej podejrzanego nie widzę.

Możesz dać jeszcze log z ComboFix

Log wklej na http://wklej.org/, a w poście daj tylko link.(czyli skopiuj adres z paska adresów) .

jessi


(Vega X) #3

jessica, bardzo dziękuje za rady, zrobiłam jak poleciłaś, dodaje link. sprawdzam jeszcze avastem czy jest ten dialer ale strasznie wolno chodzi,..własnie sie znalazł, niestety siedzi C:\System Volume Information_restore{C3ECE69C-A59B-4DBA-9CBF-D57860EAD372}\RP117\A0018547.exe[uPX], (link do antydialera od kolegi z góry ma niepełne archiwum i nie da się otworzyć niestety) nie wiem czy to ma znaczenie ale np. gdy na stronie jest coś w formacie pdf. to acrobat płacze że nie może otworzyć, może jakaś dobra rada :smiley: , i ostatni mój dylemat odnośnie plików które są w kwarantannie spyware doctora(jest ich sporo i różniste), naprawde nie mam pojęcia co mam z nimi zrobić ... czy moge usunąć? czy muszą tam być , a jeżeli tak to jak długo? a gdybym chciała odinstalować ten program to co będzie z tymi insektami co w środku siedzą? jeżeli ktoś znajdzie chwilę na moje być może śmieszne problemy to będę bardzo wdzięczna...... :lol: aaaa no i jak zablokować strony erotyczne to podstawa, pozdrawiam.

http://up.wklej.org/download.php?id=5e6 ... 02667f7f73


(jessica) #4

1) wirusa z folderu "System Volume Information" można usunąć najlepiej poprzez chwilowe wyłączenie "Przywracania Systemu":

>>Panel Sterowania>>System>>Przywracanie Systemu>>zaznacz w okienku przy "Wyłącz przywracanie na wszystkich dyskach">>Zastosuj>>OK.

Potem możesz powrócić do poprzedniego ustawienia (czyli usunąć zaznaczenie z okienka przy "Wyłącz..."

2) zamiast Adobe Readera lepiej jest używać "Foxit Readera-->http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1332&t=33.

Jest lżejszy niż Adobe, ja go używam.

3) szkodniki z Kwarantanny Spybota oczywiście usuń już teraz, po co Ci one?

jessi