Wirus - ekran ładowania chwile po załadowaniu się strony

Witam, tak jak w temacie, dodatkowo dodam, że na np. e-dzienniku nie mogę otworzyć podstron (przejścia do logowania), ale nie wiem czy ma to związek z tym. Problem występuje na każdej przeglądarce. Jak go rozwiązać?
Pozdrawiam.

1 polubienie

Komputer trzeba oczyścić z złośliwego oprogramowania:

1 polubienie

Tutaj o to są logi.
FRST.txt (133,9 KB) Addition.txt (40,4 KB)

1 polubienie

Ja się nie bawię w te logi, ale polecam ci bezpłatny Eset online scanner i RogueKiller. Dobrze mieć też ADW cleaner. Oszczędza na tych “szczepionkach antywirusowych” od ponad roku, bo razem wzięte wykrywają wszystko. Nie miałem jeszcze sytuacji żeby nie dało się usunąć zagrożenia, a do tego od niedawna używam menedżera pobierania EagleGet połączonego z Defenderem i jest bezpieczniej

Witaj @wujekpaczek na Forum DobreProgramy

Przejrzę Twoje logi. Poczekaj cierpliwie na plik naprawczy.
Nie wykonuj skanowania innymi programami, zanim Cię o to nie poproszę.
Jeśli mimo to, skanowanie wykonałeś, napisz proszę, jakim programem i wstaw plik wynikowy.
Potem wykonaj nowe skanowanie FRST i wstaw nowe logi.

Ja się bawię.
O ile dobrze pamiętam, to wcześniej pisałem o tym, aby nie polecać skanowania innymi programami zanim nie zostaną przejrzane logi FRST.
A jeśli już to robisz i na prawdę chcesz pomóc, to poproś zawsze autora tematu o wstawienie plików wynikowych i ponowne wykonanie logów FRST

Tak dużo masz cyklicznie zagrożeń w komputerze? Czy może “naprawiasz” innym?
A może dużo pobierasz plików niewiadomego pochodzenia?
Polecam zapoznanie się z informacjami o FRST, nauczenie się rozpoznawania zagrożeń.
Nie wszystkie zagrożenia można usunąć podanymi przez Ciebie programami bez dokładniejszego wglądu w informacje systemowe, które można uzyskać za pomocą FRST

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz
stopa

Przeskanowałem Rogue killer i to wyszło, czyli najpewniej muszę usunąć xD.
Teraz już wiem dlaczego Windows Defender mi nic nie wykrył prócz niektórych z tych plików skoro wirus zmieniał rejestr.

Z pewnością, a niektóre elementy mogą należeć do programów uznawanych za malware, czyli głównie te z toolbarami w standardzie

W ostatnich miesiącach testowałem dużo programów, ulepszałem system różnymi dodatkami, więc łapałem więcej wirusów niż zazwyczaj. Nie zabrakło całkiem dobrych staroci jeszcze działających na Windows 10 (Rocketdock, TAGO Fences itd.) i programów zastępujących systemowe. Nazbierałem około 90 programów zajmujących łącznie ok 15 GB. Myślę, że się zainteresuję FRST niebawem, ale na razie jestem amatorem informatycznym przy was wszystkich. Przerwę teraz dyskusję, bo zaczęła się burza. Jest prawie codziennie jak nigdy w Łomży na Podlasiu

Teraz zrób skan FRST i wstaw logi do wglądu.

Zachęcam :wink:

Tak więc usunięcie zmian w rejestrze i plików w rogue killer pomogło i nie ma już tego ekranu ładowania.
Teraz tylko został problem z otwieraniem podstron (tak jak na screen shot`cie po kliknięciu Librus synergia, tylko się jego ikona podświetla).


FRST.txt (132,8 KB) Addition.txt (40,8 KB)

1 polubienie

Dziękuję.

  1. Pobierz ten plik i zapisz w katalogu z FRST, tzn. C:\Users\Krystian\Desktop
    fixlist.txt (4,3 KB)
    “Plik naprawczy został utworzony tylko dla Ciebie, nie należy go stosować na innym komputerze”
  2. Uruchom FRST i kliknij Napraw, program wyłączy niepotrzebne procesy, zrobi Punkt Przywracania i zacznie pracę.
  3. Po restarcie wklej plik wynikowy.
  4. Pobierz ADWCleaner
  5. Uruchom z Uprawnieniami Administratora, uruchom skanowanie.
    Jeśli znajdzie linie z Preinstalled to odznacz, resztę oczyść
  6. Wklej plik wynikowy.

Skanowałeś jeszcze Esetem i AdwCcleanerem? https://www.eset.com/pl/home/online-scanner/, https://pl.malwarebytes.com/adwcleaner/. Roguekiller używam domyślnie, bo skanuje więcej obszarów i nie wymaga ponownego uruchomienia komputera, a AdwCleanerem sprzątam resztki których Roguekiller nie znajduje jak tylko będą w rejestrze, a Eset służy mi do usuwania wirusów i niepożądanych aplikacji, a dla bezpiecznego pobierania mam menedżer EagleGet z możliwością podłączenia go do antywirusa i w tym przypadku jest to Defender o czym już pisałem. Ogólnie Defender działa mi jakby nie sprawdzał co pobieram bez pomocy takich “wodotrysków”, Pobierałem emulator androida przez EagleGet i bez niego w innej przeglądarce z tej samej strony i właśnie przez EagleGet nie przeszło bo instalator z wirusem, ale Defender nie dał sygnału. Później sam się dowiedziałem, że jest wirus po skanowaniu Esetem

Na razie brak oznak, że miał czas wykonać fixlist.

Fixlog.txt (11,1 KB) AdwCleaner[C02].txt (1,9 KB)

Dziękuję @wujekpaczek
Wykonaj skan MBAM

  1. Pobierz MalwareBytes MBAM
  2. Zamknij wszystkie aktywne programy i przeglądarki.
  3. Zainstaluj MBAM, zaznacz na końcu, aby uruchomił się po zakończeniu instalacji.
  4. Po uruchomieniu rozpocznij skanowanie, po przeskanowaniu oczyść to co znajdzie, wklej plik wynikowy.

Cieszę się, że angażujesz się w temat.
Ale proszę Cię po raz kolejny, daj mi dokończyć oczyszczanie założoną przeze mnie kolejnością działań.
Nawet, jeśli jest to działanie przewidywalne, gdyż w większości przypadków zlecam je w tej samej kolejności, to chciałbym je dokończyć bez przeszkód.
Proponuję więc, abyś śledził temat, przeglądał moje poprzednie tematy, a na pewno zauważysz sposób działania.
Oczywiście mile widziane są sugestie i porady (bez skanowania) dotyczące danego problemu. :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz
stopa

Więc będę śledził, ale też podpowiadał, że takie skanery istnieją i Eset jest wśród nich najskuteczniejszy na wirusy. Myślę nawet nad pewnym poradnikiem dla zupełnie nieznających się na komputerach i tych którzy nie umieją np. instalować programów. Co prawda nauczanie zdalne jest już bardziej opanowane, ale gdyby dalej trwało, lepiej żeby każdy umiał sam przygotować sobie oprogramowanie do działania i nie płacił komuś za pomoc, bo to tylko pobieranie, kilka kliknięć, czekanie i można działać. Mogę nagrywać np. Capturą, banalnie prostą w obsłudze jak używać Sharexa czy zwiększyć komfort pracy pewnymi wodotryskami. Ogólnie to co mi się przydaje w tym czasie, bo jak wiem po rozmowie z nauczycielami, nikt nie myślał że takie programy w ogóle istnieją, aż zobaczyli je u mnie.

Tylko torrent’a mi wykryło jak malware. Niestety nie mogę wysłać log’a.

Dziękuję @wujekpaczek

Jeśli System odzyskał sprawność, zastosuj DelFix Zaznacz Remove disinfection tools i kliknij Run.
Zaznacz post, który rozwiązał Twój problem. Wystarczy jeden :wink:
obraz

W razie kolejnych kłopotów z komputerem, pisz :+1:

Więc będę śledził :wink:

Spróbuję jutro, ale śmiem wątpić by torrent powodował nie otwieranie się podstron, ponieważ już mam go ponad kilka miesięcy.

Dziękuje wszystkim za wkład czasu w temat; @iJuliusz, @krystian3w i @kozak795.
Wystarczyło jeszcze zresetować przeglądarkę i działa.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam. Miłego dnia.

1 polubienie