Wirus, który chce mi ściągnąć jakieś oprogramowanie

Jakich sposobów próbowałeś?

Uruchom Managera zadań Ctr+Alt+del Zakładka Aplikacje - Nowe zadanie - wpisz explorer.exe i OK

Próbowałem, nie pojawia się. Próbowałem też na nowo wgrać ten proces przez konsolę do naprawy systemu. Tam wyskakuje mi, że nie może utworzyć katalogu …

Czy są jakieś komunikaty np o braku pliku Masz plik explorer.exe w katalogu *C:\windows* Możesz to sprawdzić?

Zobacz tutaj jak podmienić ten plik za pomocą konsoli poczytaj o konsoli http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry76658

Komunikatów nie ma żadnych. W katalogu C:\windows\ mam explorer.exe i explorer.scf

Spróbuj podmienić plik link do tego jak to zrobić przez konsole windows masz w poście powyżej przeczytaj uważnie

udało mi się podmienić ten plik. Wcześniej wpisywałem za dużo :oops:, jednak teraz przy starcie systemu wyskakuje mi błąd explorera i dalej widzę tylko tapetę. Nie da rady go włączyć też za pomocą menadżera (znowu ten błąd).

No nic :slight_smile: dziękuje za rady i za pomoc w usunięciu wirusa, jednak chyba format mnie nie ominie. Szukałem jeszcze na innych forach i tam polecali to samo, niestety to nie pomaga.

Dziękuje jeszcze raz i pozdrawiam :slight_smile: