Wirus na Facebooku


(Karpal148) #1

Witam

Najprawdopodobniej moje konto na facebooku zostało zaatakowane przez wirusa. Na wstępie mówię, że n ie mam zielonego pojęcia o tym wszystkim co się wiąże z wirusami usuwaniem ich itp więc proszę o pomoc, z wytłumaczeniem krok po kroku jak mam się tego wirusa pozbyć. na czym polega problem:

W niedziele otrzymałam wiadomość od prywatnej osoby z filmikiem pornograficznym ( z Rihanna jeżeli to kogoś interesuje) już na początku wydało mi się to podejrzane ale w momencie jak otworzyłam wiadomość (nie kliknęłam na nic ) pojawiła się wiadomość, że aby zobaczyć filmik zostanie zainstalowana jakaś wtyczka więc w akcie paniki wyłączyłam facebooka, ale chyba było za późno. Po dwóch godzinach zalogowałam się na FB ponownie i już miałam ten link z filmikiem na swojej osi czasu oraz był na głównej, mało tego wirus oznaczył wszystkich moich znajomych i gorąco polecam im ten film. Po jakimkolwiek kliknięciu wirus automatycznie dodaje kolejnego posta z filmikiem tak wiec w ciągu 10 minut polecałam ten film 68 razy:) zdezaktywowałam konto na fb założyłam nowe ale sytuacja się powtarza za każdym razem jak wejdę na facebooka. Póki co zrobiłam 4 skany kompa i coś co usunęłam było trojanem ale po ponownym zalogowaniu się na kompa wirus wraca ale z mniejszą częstotliwością.Dodam jeszcze,że Avast blokuje fb jako stroną stwarzającą zagrożenie. Póki co mam zdezaktywowane oba konta. Zgłaszam filmik jako spam i usuwałam nic nie pomaga , a i jeszcze dodam, że automatycznie i na nowo stworzonym koncie i an tym starym w kliknięciach "lubię to" zaznacza mi się strona I LOVE PETS której nie klikałam i nie wiem skąd się wzięła automatycznie po utworzeniu całkowicie nowego konta.

Wiem, że wypowiedź jest trochę długa ale nie mam pojęcia co to i gdzie szukać pomocy. Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc będę wdzięczna.


(Atis) #2

Pokaż logi z OTL na wklej.org.


(Karpal148) #3

wkleiłam.


(Atis) #4

W opisie do którego podałem link:


(Karpal148) #5

http://wklej.org/id/764877/


(Atis) #6

Nie widać żadnego wirusa.

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Później uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

Dysk przeskanuj Malwarebytes-AntiMalware.

Podczas instalacji kliknij Odrzuć żeby zainstalować tylko darmowy skaner.

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html


(Karpal148) #7

a i jeszcze jedno pytanie jak skończy się to skanowanie to mogę wejść na facebooka czy nie ?

-- Dodane 01.06.2012 (Pt) 23:02 --

skaner nie znalazł zagrożeń co teraz??


(Atis) #8

Już napisałem, że nic nie wskazuje żeby Twój komputer był zainfekowany.

Musi być inna przyczyna tego problemu.

Jeżeli chcesz to dodatkowo przeskanuj Kaspersky Virus Removal Tool 2011


(Karpal148) #9

póki co byłam na facebooku i nic się nie dzieje:) Mam nadzieję, że się to nie powtórzy:) Serdecznie Dziękuję za pomoc:) Pozdrawiam.