Wirus na karcie pamięci i telefonie (?)

Witam !

Mam taki…dylemat - otóż gdy podłącze mojego k800i do kompa przez kabel USB (nat. system wykrywa mi dysk H:/pamięc tel./ oraz dysk J:/karta pamięci), to przy próbie otworzenie któregoś z wymienionych dysków przenośnych (H:, I:) Avast wywala mi notkę że plik ze ścieżki C:\WINDOWS\system32\ckvo0.dll zaiwra trojana… #-o

Zastanawiające jest to, że przeskanowałem dokładnie pamięć tel. oraz kartę pamięci w tel. i po usunięciu kilku plików które Avast zaliczył do virusów dyski wydają się być czyste…Jednak przy próbie ich otworzenia sypie mi tą notką o zarażonym pliku C:\WINDOWS\system32\ckvo0.dll.

Avast po pierwszym skanie nie wykrywa już nic na wspomnianych dyskach tel., a mimo to po próbie otowrzenia karty pamięci bądz pamięci tel. wyskakuje mi ta nieszczęsna informacja.

Czy tel. jest zainfekowany ? Wygląda to tak jakby przy próbie wejścia na pamięc tel. wirus wpakowywał się na dysk C: i zarażał mi Win, ale podobno (w.g. Avasta) pamięc tel jest czysta… :?

Co z tym zrobić ?

Ale piszesz że plik to C:\WINDOWS\system32\ckvo0.dll to skanuj katalog system32 a nie kartę pamięci

Wylecz pendriva lub kartę pamięci

Perlovga Removal Tool

Flash Disinfector

lub format

Dla pewności:

Pobierz ComboFix i przeskanuj system

Na czas skanowanie proszę wyłączyć wszelkie zapory i antyvirusy

Loga wklejasz na WKLEJ TO lub WKLEJ a w poście daj linka

No właśnie system jest czysty - jest świeżo po skanie, a problem z zarażeniem pojawia się dopiero przy próbie otworzenia któregoś z nośników pamięci tel. :slight_smile:

Wiesz, format to najpospolitrze rozwiązanie problemu, ale nie moge sformatować pamięci tel. bo stracę nie tyle pliki które sam wgrałe, ale pliki soft’u, a wgrywanie nowego softa to już kwestia serwisu gwarancyjnego :slight_smile:

Przeskanuje tel. ComboFix’em, wkleje logi i zobaczymy co z tego będzie :slight_smile:

LOGI Z COMBOFIX’a

ComboFix 08-11-10.01 - User 2008-11-11 17:32:56.1 - NTFSx86

Sformatuj kartę pamięci, zobacz także czy nie ma na niej jakiegoś ukrytego pliku

Kurde, karta ma 2GB - mam na niej od groma mp3 i zgranie tego ponownie zajmie wieki - wiesz, meaga szybki transfer USB :? No ale lajt…

Karte sformatować mogę, ale co z pamięcia tel. ? :smiley:

To zanim sformatujesz zobacz czy nie ma na niej żadnych podejrzanych ukrytych plików, także systemowych, może też być na niej plik autorun i dlatego jak podłączysz telefon yo dzieje się taka szopka.

wygląda że pamięć telefonu jest zainfekowana.

podłącz kartę pamięci do kompa

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako CFScript.txt (zapisz by ikonka CFScript.txt była obok ikonki ComboFix.exe) >> Przeciągnij i upuść ikonkę CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe

http://img.wklej.org/images/88953CFScri … iemoes.gif

Powinno rozpocząć się usuwanie

Potem log z usuwania Combofix

:slight_smile: