Wirus na laptopie spowalniający internet


(Pl2000) #1

Witam. Od kilku miesięcy mam pewien problem. Otóż kiedy siostra korzysta z internetu na swoim laptopie u mnie pojawiają się skoki pingu i lagi. Najprawdopodobniej złapała wirusa z facebook'a. Oczywiście nie ma szans na sformatowanie, bo mówi już od dawna, że zaniesie go do serwisu kiedy będzie chciała, a mi nie da zrobić formata. Lapek ledwo chodzi przez to jak jest zasyfiony niepotrzebnymi programami i procesami. Mam nadzieję, że ktoś da rade mi pomóc. Oto logi z OTL:

http://wklej.to/n0k6P

http://wklej.to/r9K0r


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt .Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Użyj USBFix http://www.teamxscript.org/usbfixTelechargement.html

Kliknij w nim na przycisk "DELETION" (jeśli jakiś folder nazwałeś muza lub muzyka to zmień na inną przed użyciem USBFix.).

Daj raport z tego narzędzia.


(Pl2000) #3

raport: http://wklej.to/4KteY

Kiedy skanowałem OTL po restarcie dodałem własne opcje skanowania podane w temacie z instrukcjami. Mam nadzieję, że tak miałem zrobić ;p Oto nowe logi z OTL:

http://wklej.to/6sBMQ

http://wklej.to/zrLjV

A teraz raport z USBFix:

http://wklej.to/GvZNy


(Acorus) #4

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.


(Pl2000) #5

USBFix usunęło jakiś dziwny plik cacaoweb.exe(siostra powiedziała, że ma to żeby oglądać bez limitów), ale dziś znów pojawił się na pulpicie i dysku C, więc go odinstalowałem i usunąłem wszelkie pozostałości + jakiś wpis z tym dodatkiem przez OTL. Wczoraj jeszcze aktualizowałem jej bardzo starego firefoxa i wtyczki, a także przeskanowałem lapka Malwarebytes Anti-Malware(nic nie wykryło, bo skanuje jej laptopa tym programem co miesiąc). Póki co wszystko wygląda dobrze. Nie miałem dziś dziwnych skoków pingu w grze, czy spowalniającego internetu. Dziękuje za pomoc :slight_smile: