Wirus na płycie z programem

Posiadam płytę, na której mam program (płytka kopiowana). Po włożeniu przeskanowałam ją antywirusem i okazało się, że siedzi tam jakiś trojan. Chciałabym wiedzieć czy jest szansa na bezpieczną instalacje tego programu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie ma! A jeśli nawet spróbować, to podczas instalacji dobry antywirus powinien to wychwycić i uniemożliwić (zablokować) instalację.

Przecież na płycie jest wirus, gdy zaczniesz instalację programu na 100% pierwszy zainstaluje się ten trojan i zaczną się kłopoty.

Płyta do kosza.

Nie powinno się instalować oprogramowania wiedząc że na nośniku jest wirus, prawdopodobnie ten wirus jest na jednym z plików programu (o ile jest tam naprawdę i jest prawdziwy) , ja tam bym nie ryzykował

Ewentualnie można przekopiować zawartość płytki na dysk, użyć antywirusa (wyleczyć albo skasować zainfekowane pliki) i nagrać płytkę jeszcze raz.

Według mnie trudno na podstawie podanych informacji stwierdzić, czy trojan zdoła przeniknąć do systemu czy nie.

Wszystko zależy od tego jakie pliki są zainfekowane i czy biorą one udział w procesie instalacji lub są używane w późniejszym czasie przez instalowaną aplikację. Sam mam kilka nośników CD z początku moich poczynań komputerowych na których w archiwach zip wykrywane są szkodliwe aplikacje ale nigdy ich nie rozpakowywałem i tym samym nie zainfekowałem komputera. Oczywiście zrezygnowanie z używania tego nośnika daje 100% gwarancji, że dany trojan nie przeniesie się do komputera.

:roll: