Wirus - nie działające programy, brakujące pliki itp

Cześć, po raz kolejny (tak, to jest możliwe żeby w tak krótkim okresie mieć tyle problemów z komputerem  :mrgreen: ) mam problem :frowning:

Otóż (tak wiem, za to też mi złoicie skóre :? ) pobrałem pewną piracką grę, ponieważ miała wbudowane sporo fajnych modów i dodatków. Niestety, miała też jeden bonusowy “dodatek” - wirusa :frowning:

Mam windows 8.1 Enterprise - po zainstalowaniu tej gry prawie wszystkie aplikacje Metro UI, oraz sporo aplikacji desktopowych przestały działać. Albo wieszają się chwile po włączeniu, albo wogóle się nie włączają itp. Nawet Windows Defender przestał działąć, nie dało się go włączyć, dopiero jak odpaliłem jako administrator to zareagował i wywalił błędem “Nie udało się uruchomić aplikacji […] ponieważ brakuję pliku […]”

Po przywróceniu systemu do stanu sprzed dwóch dni Windows Defender zaczął działać, ale tylko on.

Obecnie zakończył się skan skanerem online eseta, (nic nie wykrył) a trwa skan Windows Defenderem (coś tam wykrył, jak się skończy skanowanie to zobaczę co).

Jestem pewny w 100% że to wirus, ponieważ:

1.Problemy zaczęły się zaraz po zainstalowaniu gry

2.W komentarzach pod wstawką wszyscy piszą że to wirus, ale ja oczywiście to zignorowałem, ponieważ często ludzie krzyczą w komentarzach do wstawki o wirusach, a przeważnie albo robią to tak popostu, albo antywirusy plują się o cracki. :mrgreen:

 

Jak mam pozbyć się wirusa, nie licząc formata? Zgaduje, że pewnie będe musiał użyć Combofixa albo innego tego typu programu, ale niestety nie znam się na nich ani na logach, a do tego z tego co wiem do nich trzeba pisać specjalne skrypty?

 

Z góry dzięki za pomoc :mrgreen:

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.freedrweb.com/cureit/?lng=pl

Pokaż logi z OTL http://forum.dobreprogramy.pl/temat/402063-analiza-i-dezynfekcja-zestaw-narzędzi-nieingerencyjnych/

Widzę że jest to poważniejsza sprawa dlatego jeżeli nie chcesz robić formata to ja na twoim miejscu udałbym się do informatyka. On będzie dokładnie wiedział co jest konieczne do usunięcia wirusa.

Cureit coś wykryło, usunąłem, ale nie widzę jakoś różnicy, może jak zresetuje komputer.

Raporty z OTL:

http://www.wklej.org/id/1252709/

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Nie pomogło :confused:

Log: http://www.wklej.org/id/1252787/

 

EDIT: Jednak pomogło, po tym jak zrobiłem to + przeczyściłem wszystko CCleanerem zaczęło śmigać :smiley:

Wielkie dzięki za pomoc ^^

W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Zrobione, wszystko działa :smiley:

Wielkie dzięki :smiley: