Wirus podszywający się pod policję

(13 Cara S) #1

Siedziałam przed chwilą na innym kompie i w pewnej chwili wyskoczył mi komunikat mniej więcej taki "ten komputer został zablokowany". Komunikat pochodził niby z policji, która żądała 300 zł grzywny (czy coś takiego) i nie można go było zamknąć (oczywiście to wirus, opisuję,żeby ktoś skojarzył o co chodzi). Wyłączyłam komputer i jak włączyłam od razu sprawdziłam antywirus, ale nie mam tam aktualnego, tylko zdezaktualizowany. Mimo to jak chciałam otworzyć od razu zaczęły wyskakiwać jakieś błędy. Chciałam włączyć menedżera zadań, ale ten od razu znikał, a gdy włączyłam internet w celu zaopatrzenia się w antywirus komunikat znów wyskoczył i znów musiałam wyłączyć kompa. Więc teraz odłączyłam internet i myślę co zrobić: Poszukałabym jakiegoś antywira i zainstalowała na na tamtym kompie z pendrive'a, ale chyba nie da rady, bo żeby chodził, to chyba wraz potrzebny jest internet?? Co mogę zrobić, zainstalować OTL i wykonać loga?

tu coś znalazłąm:

http://doctorprogramuj.blogspot.com/201 ... anike.html

Tu jest podana metoda poradzenia sobie, ale chyba zbyt skomplikowana - nie da się prościej?

(Acorus) #2

Logi z OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html