Wirus przekierowywujący stronę na reklamy


(Rzemien88) #1

Witam!

Zaznaczę że jestem nowy i starałem zrobić się wszystko prawidłowo. Jeśli coś wyszło nie tak bardzo bardzo przepraszam.

Więc tak pobrałem jakiś syf i zaaplikował mi się wirus.. Tamten plik usunąłem dodam że czyściłem kompa programem "mbam"(Malwarebytes coś tam ) wykrył 11 wirusów nic nie pomogło. Czyściłem komputer CCleanerem zarówno rejestr jak i pliki systemowe. Próbowałem "fixować" HijackThis ale coś mi się nie udało.

Do rzeczy, czyli objawy wirusa :slight_smile:

Gdy wpiszę sobie jakąś frazę w google np. Pobierz ccleaner i próbuję kliknąć w link np. dobreprogramy, nie zdąże w ogóle zobaczyć tejże strony tylko odrazu przekierowywuje mnie na jakąś stronę z reklamami typu Test wydajności komputera lub zagraniczne reklamy TV coś tam... Nie mogę już wtedy klikąć "wstecz" gdyż strona ciągle się odświeża i ratunkiem jest kliknięcie "strona główna" nie jest tak za każdym razem. Tak jak widać na tę strone udało mi się wejść. Poprostu klikam strona główna do skutku aż wejdę na stronę, no ale nie będę tak przez całe życie robił :smiley: Dodatkowo gdy zostawiam komp na pulpicie pojawiają mi się okienka z reklamami różnej maści (ale nie porno) tylko jakieś tam różne... Tymczasowo chronię się właśnie "mbamem" i od teraz te reklamy się nie pojawiają ale co jakieś 10 minut dostaję info że program zablokował jakąś tam strone z zagrożeniem podaje IP i port. IP mogę nawet podać bo to ciągle to samo ale chyba się nie przyda więc narazie nie będę pisać. Port natomiast ciągle jest inny.

Przepraszam że się rozpisałem ale chciałem dokładnie to opis

Teraz Logi:

(nie wiem czy dobrze i czy one wystarczą gdyż jestem początkujący )

Log z OTL (nie wiem czy dobry)

http://wklej.org/id/572297/

Log z Hijack This

http://wklej.org/id/572277/

Przepraszam za niedociągnięcia i z góry dziękuję bardzo!

Pozdrawiam


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt…Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj vShare Toolbar,HyperCam Toolbar,SweetIM Toolbar for Internet Explorer.


(Rzemien88) #3

Dzięki za odpowiedź!

Te toolbary wiecznie sie wtryniają ale odznaczyłem je programem autoruns, najwyżej usune ręcznie :roll:

Oto raport po usuwaniu:

http://wklej.org/id/572676/

Nowy Log po skanie:

http://wklej.org/id/572677/


(Acorus) #4

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Wyłącz i włącz przywracanie systemu.

Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.


(Rzemien88) #5

Wielkie dzięki za pomoc co do przywracania sytemu miałem teraz “wyłączone” to teraz włączyć? A nie usunie mi ostatnich plików? Bo przerzucałem sobie filmy z kamery.


(Acorus) #6

Co to ma do rzeczy?Przy Windows 7 wskazana jest praca z włączonym przywracaniem systemu.


(Michalbarca93) #7

WITAM. Mam taki sam problem jak kolega i wogole nie wiem o co kaman troche poszperalem w necie i wiem ze potrzebujecie aby mi pomoc skan LOG czy cos takiego wiec go zrobilem:

http://wklej.org/id/620575/

czekam na dalsze instrukcje .

Z GORY BARDZO DZIEKUJE


(Spandau) #8

Właśnie że nie masz takiego samego problemu, a tylko bardzo podobne objawy. W Twoim przypadku problem jest dużo poważniejszy Jest nim rootkit zeroaccess W związku z tym podpiecia-dziale-bezpieczenstwo-t458165.html załóż własny temat i podaj raporty z narzędzi które zalecam poniżej

Proszę pobrać i spróbować uruchomić Dummy Creator http://download.bleepingcomputer.com/fa … reator.zip Rozpakuj, uruchom

Wklej do niego

Klikasz Create wygenerowany log dasz później na forum

Następnie restartujesz system to warunek konieczny Pobierasz Kasperski TDSSKiller instrukcja [http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekc#entry6814](http://www.fixitpc.pl/topic/8-dezynfekcja-zbior-narzedzi-usuwajacych/page p 6814) Jak program coś wykryje wybierasz Skip prezentujesz raport na forum