Wirus/Robak Dziwny problem z dźwiękiem

Witam,

Mam dość dziwny problem i nie mam pojęcia jak go rozwiązać. Bardzo podobny temat znalazłem tutaj http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=311296 ale postanowiłem odświeżyć ten problem ze względu na trochę inne okoliczności. Otóż podobnie jak użytkownik z wątku wyżej, mam problemy z dźwiękiem. Wszystko jest ok przez jakieś 30-60 min, później bez względu na otwarty program okno jakby się odświeża i od tej pory nie ma dźwięku w żadnej nowo otwartej aplikacji a system nie wykrywa urządzeń audio, jednak bardzo dziwne jest to, że np. foobar2000 odtwarza pliki audio bez problemów, natomiast wszystkie inne aplikacje nie mają dźwięku. Pomaga jedynie restart i tak w kółko. Ponieważ dość długo pracowałem na tym xp-ku postanowiłem sformatować partycje i przeinstalować system. Ku mojemu zdziwieniu po formacie i reinstalce problem pozostał nadal. Na pewno nie jest to wina windowsa, ponieważ pracowałem na nim przez ostatnie 2 lata bez najmniejszych problemów, a poza tym płyta jest oryginalna. Nie instalowałem też żadnych nowych aplikacji, jedynie te z którymi nigdy nie miałem kłopotów.

Partycje przeskanowałem również programem NOD32 z najnowszą bazą wirusów. Nie wykrył niczego, ale po kilkunastu minutach działania ochrony, znajduje robaki typu “Autorun Agent” w katalogach “system32” i “Network Service”, następnie usuwa je, po restarcie znowu zrobiłem skanowanie, partycje czyste i po kilkunastu minutach wykrywa to samo i tak po każdym uruchomieniu systemu.

Zrobiłem również skan programami:

Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool (KB890830) v2.8: nie znalazł nic.

CCleaner v2.18.878: poza nieistotnymi wpisami w rejestrze również nic.

ComboFix: log zamieszczam poniżej.

http://www.wklejto.pl/30755

Z góry dziękuje za pomoc, bo ja jak na razie załamałem ręce i kompletnie nie wiem co z tym zrobić.

a jak dzwiekówka? Zintegrowana? Czy pci?

Wejdź w menedzera urządzeń>kontrolery dzwięku…>twoja karta dzwiękowa>własciwości i czy jest zakaldka Zarządzanie energią??? Jesli tak to odhacz Zezwalaj komputerowi na …

Dźwiękowa zintegrowana, ale to chyba nie to, ponieważ z obecnymi ustawieniami pracowała od początku i nigdy nie było takiego problemu, sterowników również nie zmieniałem.

a wejdz w dzwięki i urządzenia audio>Audio>odtwarzanie dziwęku>sprawdz czy masz domyslnie ustawioną swoją kartę dzwiekowa>głos to samo

Sytuacja w chwili obecnej wygląda następująco, do wystąpienia tego “czegoś”, wszystko jest ładnie domyślnie poustawiane tak jak powinno być, później dzieje się coś takiego: pasek zadań (start) robi się cały biały i wygląda jak ten z win98 (wcześniej trwało to tylko przez sekundę, teraz zostaje tak na stałe), w menadżerze urządzeń, w dźwiękach, wszystko jest tak jak powinno być, żadnych błędów, natomiast panelu sterowania, dźwięki i urządzenia audio brak jakichkolwiek urządzeń. Po restarcie wszystko wraca do normy, aż do kolejnej takiej sytuacji czyli jakieś 30-60 min.

Daj log z ukośnikami

Twój wygląda tak:

A powinien tak:

Rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi, widocznie opcja z przesłaniem pliku na wklejto.pl coś średnio funkcjonuje, pierwszy post edytowany, log wklejony ręcznie, powinien być dobry.

Dodane 09.04.2009 (Cz) 23:16

Okazało się, że pomogła dopiero reinstalacja systemu, z odłączonym kablem sieciowym. Temat zamknięty.