Wirus rozsyłający spam na skype


(Pery96) #1

Witam!

Mój brat dziś na skype dostał wielokrotną wiadomość o treści:"hej to jest twój nowy obraz profil?:http://goo.gl/UPhHf?img twój_nick"

od swojego kumpla,który wcześniej dostał od innego tę wiadomość i pobrał załącznik.Brat kliknął w ten link,ale NIE POBRAŁ zawartości i wyszedł z przeglądarki.Gadałem potem z tą osobą, która rozsyłała spam (nieświadomie) i powiedziała, że ona tylko weszła w link, a spam się sam rozsyłał.Skype siedział jeszcze 2h i z mojego komputera żadne takie wiadomości nie zostały wysłane.Skanowanie ESET Smart Security 5 nie znalazło zagrożeń, tak samo jak w MBAM.

Moje pytanie brzmi:Czy mój komputer jest zawirusowany tym spambotem, czy samo wejście w link jeszcze niczego nie rozsyła, czy dopiero pobrany plik uaktywnia wirusa?

Napina w intenecie o tym wirusie jest od kilku dni, jak to nieświadomi ludzie pobierają taki syf.Przestrogi w komentarzach na YT,forum itd.

LOGI:

http://wklej.org/id/843191/ - OTL

http://wklej.org/id/843192/ - Extras

EDIT:

Brat rozmawiał na skype z jego kumplem, który mu to nieświadomie wysłał i od moich kolegów wiem, że przez upload wirus mógł przejść na mój komputer bez pobierania tego obrazka (wnioskując po formacie .img)

Bardzo proszę o sprawdzenie logów i instrukcje usunięcia tego wirusa.

Pozdrawiam!

-- Dodane 11.10.2012 (Cz) 21:19 --

Odświeżam.

Nikt nie jest w stanie mi pomóc?