Wirus smss.exe +log

Podejrzewam u siebie wirusa smss.exe. Na każdym forum jest o nim inaczej napisane… Raz, że jest groźnym wirusem, a gdzie indziej, ze to plik systemowy… Wyskakują mi ciągle alarmy o aplikacjach chcacych polaczyc się z siecią (używam kerio personal firewalla i avasta home edition)Proszę sprawdzić mi loga:

Jeżeli są jakieś wirusy to proszę mi krok po kroku wyjaśnić jak je usunąć, gdyż w tych sprawach jestem zielony :stuck_out_tongue:

Z góry THX za odp. :slight_smile:

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jeżeli któryś z nich będzie na żółto to go zostaw). Po użyciu narzędzia wymagany jest restart.

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\WINDOWS\system\smss.exe

Klikasz X czerwony i restart kompa.

Usuń w hjt.

Po wykonaniu proszę pokazać nowy log z HijackThis plus z SilentRunners.

Oki, zrobiłem jak napisałeś. Wyniki:

A teraz z innej beczki- wie ktoś może czemu firefox w wersji 2 zżera mi 120 mb ramu???

P.S.

Dzięx za pomoc :slight_smile:

Zafixuj w HJT bo progsa już nie ma.

Jest czysto. Firefox jest zasobożerny, spróbuj przeinstalować :wink:

Zainstaluj SP2.

Przeczyść rejestr – użyj do tego jv16 PowerTools 2006 1.5.2.344.

opis tutaj

Pozatym przejrzyj: Lista zbędników w autostarcie oraz Optymalizacja XP.

Wejdź: Start > uruchom > msconfig i w zakładce „Uruchamianie” odznacz, niepotrzebne według Ciebie, programy w autostarcie. :slight_smile:

Wielkie dzięki :slight_smile: Tak też myślałem z tą przeinstalką i podziałało :stuck_out_tongue: