Wirus tworzący skróty i autorun


(Kssosna) #1

To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Przeczytałem wszystkie poradniki dotyczące wirusa, który tworzy skróty, ale nic nie pomogło, dlatego tworzę ten temat. Mam taki problem na wszystkich moich urządzeniach przenośnych zamiast folderów pojawiły się skróty. Oczywiście gdy kliknę w skrót do folderu otwiera się zawartość folderu, ale infekuje to wszystkie moje urządzenia oprócz tego pojawiły się ukryte nowe foldery i pliki które jeżeli usunę pojawiają się ponownie próbowałem total commanderem odznaczyć ukryty i systemowy. Pojawiły się foldery, usunąłem skróty i wszystko wraca do normy dopóki nie podłączę ponownie urządzenia. Pojawiły się foldery:

$RECYCLE.BIN

RECYCLER

snkb00pt

snkb0pt

autorun.inf

i śmietnik $RECYCLE.BIN

Problem w tym że mam na komputerze chyba kumulację wirusów, ponieważ mój brat ściąga co popadnie gra w gry na facebooku i chyba dlatego sposoby z innych poradników nie pomogły. Ostatnio był wirus który wysyłał wiadomości z linkami na fb i skype, ale dało radę go usunąc combofixem, a tego dziadostwa nie mogę.

Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić.

Z góry dziękuję.


(Acorus) #2

Pokaż logi z OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Przy podpiętych pendrivach użyj USBFix z funkcji Listing.Pokaż z niego log.


(Kssosna) #3

OTL: http://wklej.org/id/1068685/

Extras: http://wklej.org/id/1068686/

USBFix : http://wklej.org/id/1068688/

Dodane 18.06.2013 (Wt) 16:19

I mam jeszcze jeden problem dysk który chyba pierwszy został zawirusowany nie mogę nic z niego przenieść ani skopiować tylko wyświetla dane podczas kopiowanie wyskakuje błąd: 0x80071AC3 i mam przeskanować jakimś chkdsk. Wiem, że jednego pendriva jak sformatowałem to pomogło, ale na reszcie mam ważne dane na których mi zależy.


(Acorus) #4

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt. Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.