Wirus UKASH

Witam. Dzisiaj przeglądałem internet i nagle wyskoczyło mi na pulpicie “Twój komputer został zablokowany” i coś tam żeby zapłacić 500 zł heh ;p Nie powiem na początku mnie trochę zaniepokoiło bo pierwszy raz spotykam się z tego typu wirusem oznaczonym logiem policji ;D

Ale do rzeczy.

Nie mogłem uruchomić kompa bo od razu blokowało mi na pulpicie tym komunikatem. Więc wszedłem w tryb awaryjny. Dałem przywracanie systemu z przed miesiąca, gdyż wtedy był ostatni punkt zaczepienia. Potem ściągnąłem jeszcze program ComboFix, uruchomiłem go (cały czas tryb awaryjny) i postępowałem zgodnie z jego wskazówkami. Nareszcie komputer uruchomił się w trybie normalnym. Moje pytanie brzmi: czy już wszystko jest ok? Czy trzeba jeszcze coś zrobić? Ten program combofix utworzył jakiś log.txt (załączam ten plik: http://hostuje.net/file.php?id=b3d75529 … 675a15113a ).

Dodatkowo po tym wszystkim pojawił się problem z antywirusem (ESET NOD 32). Otóż ta zminimalizowana ikonka w prawym dolnym rogu jest czerwona (a zawsze była zielona). Gdy klikam na nią program wyświetla komunikat, że basa wirusów jest nieaktualna, ale gdy przechodzę do zakładki aktualizuj i ściągam najnowszą bazę wirusów to i tak nadal jest ta ikonka czerwona.

Bardzo proszę o pomoc bo jestem zielony w tych sprawach, a do tej pory kierowałem się jedynie wskazówkami z różnych forów.

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Ponadto komputer bardzo przycina. Po tym wszystkim wchodząc do folderu z filmami tak długo się ładuje (tak samo wychodząc z tego folderu). Długo ładują i ścinaja sie także gry.

Pomóżcie :slight_smile: