Wirus w pamieci! Pomocy co mam zrobic?

Witam!

Na poczatku chce zaznaczyc ze jestem troche zielony w tych sprawach.

Avast wykryl mi w pamieci wirusy, wlasciwie to jest cos na kazdej z 3 partycji. Zgodnie z zaleceniami avasta dalem je do kwarantanny i niby jest wszystko OK.

Ale czy mozna to jakos usunac???

Narazie zrobilem cos takiego:

Log HijackThis: http://wklej.org/id/6fd7414505

Prosze pomozcie

MS

avastem to nic nie zrobisz…nie rozumiem ludzi którzy go chwalą i namawiają tym do używania tego chłamu. spróbuj użyć np. eset smart security - masz na tej stronce trialową wersję tej aplikacji - ostatnio wyczyściłem tym kompa mojej dziewczynie. jak ci się uda i chcesz korzystać z darmowych zabezpieczeń to ściągnij sobie avira antyvir lub avg , do tego firewalla np comodo, spyboot’a a czasem przeskanuj kompa ad aware personal.

Prawoklik na Mój Komputer>>>>Właściwości>>Przywracanie systemu>> wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.

Daj log z ComboFix

Dlaczego twierdzisz,że avastem nic nie zrobi.Jak pisze,przeniósł do kwarantanny,a z kwarantanny można usunąć.To samo inni mogą powiedzieć o tych programach,które reklamujesz,chłam.

usuwanie wirusa po przez przywracanie systemu? mz wątpliwe…no chyba że to by nie był wirus…tak czy inaczej avasta odradzam.

W dniu 21.05.2008 , o godzinie 11:57 został dopisany post przez pablo194

miklas- kompy to moja praca…ilekroć klient lub znajomy przychodzi z walnientym systemem to był na nim avast…to 95% przypadków. nie twierdz, są ludzie którzy go chwalą ale często nadchodzi dzień że avast im coś przepuszcza i rozwala system.

nie promuje jakiegoś konkretnego programu bo sam używam innego antyvira niż te które wymieniłem ale jak używałem tych to nie miałem takich problemów z jakimi spotykają się użytkownicy avasta których znam. to poprostu rada jest.

Daj sobie spokój nie OT-ujcie w temacie, widżę, że nie macie pojęcia jak mu pomóc i każecie obciążać komputer instalujac dodatkowe programy. Najprawdopodobniej jest pokazana infekcja w C:\ System Volume Information

gutek …w pierwszym poscie zasugerowałem instalowanie jednego programu który załatwia sprawę (ofkors najpierw trza by wywalić obecnego antywirusa) to co zaproponowalem później to opcja do tego żeby mieć całkowity spokój za ZERo złotych i sprawdza się na bardzo leciwych sprzętach…

nie słyszałem natomiast o usuwaniu wirusów poprzez “przywracanie systemu”

A wiec tak:

Gutek2222 ma racje byla tez m.in. infekcja C:\System Volume Information, ale łacznie bylo ich ok 14tu na wszystkich 3 partycjach.

Zainstalowalem eset smart security przeskanowalem i nie wykrylo zadnych zagrozen. Czy to dlatego ze wczesniej zostaly one dodane przez avasta do kwarantanny???

A tu jest log z combofix: http://wklej.org/id/98b8e7bf02

Nie bardzo wiem co mam dalej zrobic po waszych odpowiedziach???

po wyłączeniu przywracania systemu opróżnieniu ulega System Volume Information

i jeżeli jakieś śmieci tam są to…

-ale póżniej należałoby włączyć ponownie, żeby móc korzystać z przywracania- a i nie da się

już przywrócić do wcześniejszej daty…

Słuchajcie avast znalazl mi to:

14 wirusow Win32 Aucrypt na róznych partycjach np C:\System Volume Information…

i poza tym w:

c\windows\system32 o nazwie amvo.exe

C\WINDOWS\system32 o nazwie amvo0.dll

c:\ o nazwie d.cmd

d:\ o nazwie d.cmd

e:\ o nazwie d.cmd

Wszystko jest teraz dodane przez avasta do kwarantanny.

Nie wiem czy mam cos z tym robic???

Nie róbie OT-ów, ostatni raz proszę, to nie jest dział na luzie! !!

No ok miałeś infekcję z pendriva, zrób skan http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html i daj raport

OK - skan sie robi.

W dniu 21.05.2008 , o godzinie 13:33 został dopisany post przez staszekwet

Raport: http://wklej.org/id/7b5864153e

i co teraz???

Tak jak widzisz jest czysto, więc powinno byc wszystko ok

:slight_smile:

Ale jednak czesc plikow jest w kwarantannie.

To tak ma zostac???

Jakiej kwarantannie?

i dlaczego kaspersky pominą tyle plikow???

W dniu 21.05.2008 , o godzinie 13:43 został dopisany post przez staszekwet

No pisalem juz wczesniej ze avast wykryl kilka wirusow i dal je do kwarantanny! !!

To usuń te pliki i wyczyść kwarantannę

Przeskanuj komputer programem ArcaMicroscan, usuń wirusy

A nic sie nie stanie jak usune te pliki tzn czy odpale kompa bez problemow???

Bez sensu znow mam sciagac jakis program do skanowania to juzby byl 4 z kolei???

Podaj nazwy tych plików i ich dawne lokalizacje

podawalem juz - zobacz sobie wyzej.