Wirus w przeglądarce- antywirusy nie wykrywają

Witam.

Mój problem polega na tym ,że : wpisuję hasło w wyszukiwarkę np kurs nauki gry na gitarze i prawidłowo dostaję serię odnośników.Znam większość stron i przed kilkoma tygodniami bez problemu z nich korzystałam.?Aktualnie po kliknięciu w taki normalnie wyglądający link dostaję otrzeżenie że witryna ( o podanym adresie IP ) może wyrządzić szkody na komputerze.Innym razem przekierowuje mnie taki "zdrowy " link np na strone dodancig.com, czasem na jakąś o dziwnym adresie.

Tak się dzieje w przypadku przeglądarki chrome, przy safari nie ma problemu.System spowolnił, ale poradziłam sobie z tym ( kilkakrotynu restart i usunięcie starych programów ) i jak pracuję na Safari to jest super.Odinstalowałam chrome i zainstalowałam : nie pomogło.Użyłam 3 programów antywirusownych : avira, AVG i BitDefender-- niestety nic nie wykryto :frowning: Czasem Chrome działało poprawnie, losowo przekierowuje mnie na różne dziwne strony.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jak dowiedzieć się co zainfekowało mój komputer ?

Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).

Pokaż logi z OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Oto moje logi :

extras.txt http://www.wklej.org/id/782443/

otl.txt http://www.wklej.org/id/782449/

Użyłam także wg polecenia AdwCleaner.

Odinstaluj McAfee Security Scan Plus.Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Komputer mój niestety napotkał na problemy – długo po uruchomieniu mam szary wyswietlacz.Podczas wykonywania skryptu Avira komunikowała ze ogranicznyła dostęp ( chyba ) dla zmiany parametrów internetowych, (sieciowych… ? ) więc zmieniłam w ustawieniach żeby nie blokowała.

Oto co dostałam po uruchomieniu otl :

http://www.wklej.org/id/782571/

Pokaż nowy OTL.txt

http://www.wklej.org/id/782579/

W OTL użyj opcji Sprzątanie .Przeskanuj progr.Malwarebytes Anti-Malware http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Przed skanowaniem wykonaj RĘCZNĄ AKTUALIZACJĘ BAZY SYGNATUR WIRUSÓW Malwarebytesa “Uruchom Malwarebytes, przejdź do zakładki Aktualizacja, Sprawdź aktualizacje.”

Brak pliku HOSTS

Włącz pokazywanie rozszerzeń w Windows Explorer > Organizuj > Opcje folderów i wyszukiwania > Widok > odznacz “Ukrywaj rozszerzenia dla znanych typów plików”. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

127.0.0.1 localhost

::1 localhost

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz pod nazwą hosts bez żadnego rozszerzenia

Plik wstaw do folderu C:\Windows\System32\drivers\etc.

OK.

niestety plik host chcąc nie chcąc zapisuje się jako txt :confused:

Program do malware wykrył 5 infekcji.

Dodane 01.07.2012 (N) 16:27

Chrome działa poki co poprawnie.Jeżeli to już wszystko co powinnam zrobić to ogromnie dziękuję Tobie za pomoc :slight_smile:

Uruchom Microsoft Fix it:

Automatyczne rozwiązywanie problemu