Wirus Win32 Malware i inne w pliku WiFiNetworkScanner


(Rbrt2001) #1

Ściągnąłem program WiFiNetworkScanner i chciałem zainstalować (wtedy ikonki z pulpitu poznikały na parę minut). Sprawdziłem plik z tym programem na VirusTotal, gdzie pokazało m.in. wirusa Win32 Malware i trojana Dloader,oraz inne. Strona VirusTotal; tutaj

Zrobiłem pełne skanowanie MBAM (nic nie wykazał) i Emsisoftem (potwierdził Win32 Malware!E2). Plik usunąłem, ale bardzo proszę o sprawdzenie, czy wszystko jest w porządku.

OTL.Txt: http://www.wklej.org/id/837033/

Extras.Txt: http://www.wklej.org/id/837034/


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.W OTL użyj opcji Sprzątanie.

Użyj AdwCleaner http://general-changelog-team.fr/outils/289-adwcleaner z funkcji Delete(w przypadku Visty/Windows7 uruchom z prawokliku jako Administrator).


(Rbrt2001) #3

Opcji >Sprzątanie kiedy mam użyć,bo po Wykonaniu skryptu nastąpił restart i na pulpicie miałem tylko skrypt z wykonania. Czy mam jeszcze raz uruchomić OTL?


(Acorus) #4

Uruchom jeszcze raz OTL i użyj opcji Sprzątanie.Usunie się OTL i jego kwarantanna.


(Rbrt2001) #5

Wszystko zrobiłem po kolei, ale z AdwCleanerem znowu jaja. Skasował mi prawie wszystkie rozszerzenia w Chrome (z innych przegl.nie korzystam) poza SiteAdwisor. Miesiąc temu miałem to samo (zaznaczam,że miałem wyłączone wszystkie przeglądarki przed kliknięciem . Co się dzieje, bo już zaczynam się obawiać tego narzędzia. Kompletowanie dobrych rozszerzeń trochę mi zajęło czasu, a tu taki klops.