Wirus wyżera dysk!

Wczoraj po włączeniu komputera pojawiły się dwa komunikaty o brakujących plikach programu Comoda Firewall. Dziś pojawil się komunikat o 2 brakujących DLL’kach Deamon Tools’a. Od kilku minut nie mogę włączyć Nero bo jest bląd że brakuje plików. Skan kompa programem Spyware Doctor nic nie wykazuje! Co mam robić?

Na początek pobierz i zainstaluj program HD Tune. Uruchom program i wykonaj test na obecność bad sektorów. Jeżeli test wykaże, że na dysku nie ma bad sektorów to przeskanuj kompa za pomocą - Kaspersky Online Scanner (o ile dobrze pamiętam to ten skaner instaluje jakieś pliki na dysku twardym, kontrolkę ActiveX i wymaga przeglądarki Internet Explorer). Możesz też użyć ESET NOD32 On-Line Scanner. Jeżeli na dysku masz jakieś wirusy, to są bardzo duże szanse, że te skanery je wykryją.

Pozdrawiam.

W zakładce Error Skan zeskanowałem jeden dysk i wykryło mi jeden czerwony kwadracik xD. Teraz skanuje drugi dysk.

Czyli wykryło uszkodzony sektor. Prawdopodobnie jest to sektor, w którym znajdowały się te brakujące pliki. Przeskanuj ten drugi dysk, później przeskanuj na wszelki wypadek komputer którymś z tych skanerów, do których linki podałem w poprzednim poście. Szybki test w programie HD Tune w większości przypadków wystarcza do wykrycia uszkodzonych sektorów i nie ma potrzeby wykonywania pełnego testu, który trwa o wiele dłużej.

Pokaż też dla każdego dysku zawartość zakładki “Health” w programie HD Tune (zrób screen’a).

hdtunestandyskwgi5.png

skan drugiego dysku przerwałem bo mi sie komp zaciął ale zrobie od nowa

Edit: Nie mogę dokończyć drugiego skanu bo mi sie bluescreen cały czas pojawia.

Ktoś potrafi mi pomóc?

Zrób scan disk