Wirus wyżera dysk!

(K/lMIL) #1

Wczoraj po włączeniu komputera pojawiły się dwa komunikaty o brakujących plikach programu Comoda Firewall. Dziś pojawil się komunikat o 2 brakujących DLL'kach Deamon Tools'a. Od kilku minut nie mogę włączyć Nero bo jest bląd że brakuje plików. Skan kompa programem Spyware Doctor nic nie wykazuje! Co mam robić?

(Narv) #2

Na początek pobierz i zainstaluj program HD Tune. Uruchom program i wykonaj test na obecność bad sektorów. Jeżeli test wykaże, że na dysku nie ma bad sektorów to przeskanuj kompa za pomocą - Kaspersky Online Scanner (o ile dobrze pamiętam to ten skaner instaluje jakieś pliki na dysku twardym, kontrolkę ActiveX i wymaga przeglądarki Internet Explorer). Możesz też użyć ESET NOD32 On-Line Scanner. Jeżeli na dysku masz jakieś wirusy, to są bardzo duże szanse, że te skanery je wykryją.

Pozdrawiam.

(K/lMIL) #3

W zakładce Error Skan zeskanowałem jeden dysk i wykryło mi jeden czerwony kwadracik xD. Teraz skanuje drugi dysk.

(Narv) #4

Czyli wykryło uszkodzony sektor. Prawdopodobnie jest to sektor, w którym znajdowały się te brakujące pliki. Przeskanuj ten drugi dysk, później przeskanuj na wszelki wypadek komputer którymś z tych skanerów, do których linki podałem w poprzednim poście. Szybki test w programie HD Tune w większości przypadków wystarcza do wykrycia uszkodzonych sektorów i nie ma potrzeby wykonywania pełnego testu, który trwa o wiele dłużej.

Pokaż też dla każdego dysku zawartość zakładki “Health” w programie HD Tune (zrób screen’a).

(K/lMIL) #5

hdtunestandyskwgi5.png

skan drugiego dysku przerwałem bo mi sie komp zaciął ale zrobie od nowa

Edit: Nie mogę dokończyć drugiego skanu bo mi sie bluescreen cały czas pojawia.

(K/lMIL) #6

Ktoś potrafi mi pomóc?

(kamilmag) #7

Zrób scan disk