Wirus z facebooka, brak pliku "SRUIx64.msi"

Mam duży problem. Pewnie nie jeden z was słyszał już o wirusie z facebook’a.

Właśnie przez niego usunął mi się jakiś plik systemowy. Wirusa już nie mam, udało mi się go skutecznie usunąć z komputera, ale “dziury” w Windowsie pozostały.

Gdy za każdym razem włączam komputer, zapala mi się jakaś instalacja, a później coś z plikiem: “SRSUIx64.msi” , pisze, że nie można go znaleźć. I nie wiem, czy to właśnie przez niego nie mogę nic zainstalować na kompa, żadnego programu antywirusowego, nic!

A , i mam jeszcze jeden problem.

Po tym wirusie mój program antywirusowy: Norton AntiVirus kompletnie zwariował.

Windows 7 twierdzi, że nie mam w ogóle Nortona w komputerze, że w ogóle nie mam żadnego programu antywirusowego.

Ale w prawym dolnym rogu wyświetla sie dość spore, czerwone okienko z taką informacją:

ENHANCED PROTECTION MODE

Attention!

Norton AntiVirus operates under

enhanced protection mode.

This is a temporary measure

necessary for immediate response to

the threat from virus.

No action is required from you.

proszę o pomoc!

A próbowałaś MBAM’em skanować komputer?

Wciśnij ctrl + klawisz Windows. Wyskoczy ci okienko “uruchom”. Wpisz tam:

sfc /scannow

Uruchomi się sprawdzanie plików Windowsa. Prawdopodobnie system poprosi cię o włożenie płyty instalacyjnej Windows w celu pobrania brakujących plików.

Tak. I nie wykryło nic poza ciasteczkami.

Bo facebook “oferował” mi, po zalogowaniu skanowanie komputera programem mcafee. I podobno właśnie wtedy usunęły się te trojany.

Dodane 23.08.2011 (Wt) 11:30

skm : próbowałam wpisywać to w “uruchom”, ale równie szybko jak wyskoczyło, zamknęło mi się to okienko ze skanowaniem.

Ściągnij jakiegoś normalnego antyvira ze strony producenta. Ten Mcafee to może być podróbka, pobierająca kolejne trojany.

Właśnie w tym rzecz, że ja nie mogę ściągnąć ŻADNEGO ANTYWIRUSA, nawet z płyty nie mogę zgrać.

Tzn. jak nie możesz? Nie wchodzi ci strona, wyskakuje bluescreen czy jeszcze coś innego?

P.S. Spróbuj wejść na stronę microsoft.com i napisz czy się wyświetla.

Gdy rozpoczyna się instalacja - jest niby wszystko w porządku, ale nagle w połowie instalacji resetuję mi się komp i w tym czasie na czarnym tle robi się tak jakby jakieś skanowanie. później jakieś odzyskiwanie jest, a w finale mój komputer jest pusty.

Tak, wyświetla sie.

Spróbuj pobrać stąd:

http://www.dobreprogramy.pl/Programy-an … ws,26.html

Np. jakiegoś Kasperskiego itp.

i jak chcę odzyskać wszystko, to pisze mi, że brakuje jakiejś ścieżki i nie można kontynuować odzyskiwania danych.

Proszę podać raporty OTL instrukcja> otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

jak próbowałam zainstalować Kasperskiego, to wyświetlała mi się informacja, że muszę usunąć najpierw Nortona. A najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że Windows zapewnia mnie, że Nortona NIE MA. Więc nie wiem juz co dalej…

arapo: coś długo to trwa robienie tych raportów ;>

Dodane 23.08.2011 (Wt) 12:07

http://wklej.org/hash/d98c77b6760/

http://wklej.org/id/582720/