Wirus z facebooka, LOG , pomóżcie :)


(Piter1314) #1

Witam skorzystałem z poradnika umieszczonego na forum zrobiłem wszystko jak bylo napisane , jestem teraz na etapie sprawdzania loga , niestetyu nie wiem co z tym dalej zrobić, Zapisałem LOG wygenerowany przez OTL mógłby ktoś mi pomóc co dalej?

Tu jest link do LOGa :smiley: http://wklej.to/qw4hs [-o<


(Spandau) #2

Zresetujemy plik hosts

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(Piter1314) #3

DZiekuję bardzo za wskazówki. To jest LOG po restarcie komputera : http://wklej.to/353vX

a to log po skanowaniu po ponownym uruchomieniu : http://wklej.to/zHmqu

Pytanie co teraz :slight_smile:

-- Dodane 31.10.2011 (Pn) 19:35 --

Zrobiłem chyba błąd ponieważ nie zresetowałem pliku hosts "O1 - HOSTS file present but inaccessible!" a wiec jeszcze raz wklejam to do OTL log po tym skanowaniu wygłada nastepująco : http://wklej.to/isAh7

-- Dodane 31.10.2011 (Pn) 19:38 --

Następnie zrobiłem ponownie skrypt Log po restarcie komputera wygłada tak: http://wklej.to/bMDSx

-- Dodane 31.10.2011 (Pn) 19:45 --

a to log po skanie http://wklej.to/VOVGq

mam nadzieje ze niec nie namieszałem i z góry dziekuje za pomoc :slight_smile:


(Spandau) #4

To ja zrobiłem błąd a nie Ty Nie podałem w skrypcie komendy która zresetuje plik hosts Widzę że plik hosts już jest sprawdź czy działa Facebook Napisz jakiego obecnie używasz antywirusa bo widzę coś od Nortona + coś od Eseta


(Piter1314) #5

Witam , facebook już działa, obecnie mam i nortona i eseta, ponieważ po zainfekowaniu komputera ratowałem sie czym mogłem, Eset przestał działas wiec zainstalowałem nortona, niestety nic to nie pomogło, ponadto skanowałem kompa esetem online. Wiem, że teraz musze je odinstalować bo nie powinno byc na komputerze wiecej niż 1 prog antywirusowy, prawdopodobnie pozostawię ESETA. POzdrawiam :slight_smile: Czyli w tej chwili z moim kompem juz jest wszystko ok? czy jeszcze musze wykonywac jakies czynnosci??


(Spandau) #6

Log wygląda na czysty Uruchom OTL klikasz Sprzątanie Masz na dysku Malwarebytes możesz wykonać pełny skan jak program coś wykryje pokaż raport na forum.


(Piter1314) #7

Wszystko działa jak należy, nie znaleziono zagrożeń : http://wklej.to/xRqel oto ostatni log z malwarebytes. Serdeczne dzięki za pomoc. Dobrze, że są tacy ludzie :smiley: Jaki program antywirusowy polecasz Eset czy raczej Norton. czy moze jeszcze cos innego?